Gwiazdy na planie filmu Wojciecha Smarzowskiego

Kultura

Gwiazdy na planie filmu Wojciecha Smarzowskiego

27.07.2020
autor: Red., fot. Marcin Szpak/Studio Metrage
Robert Więckiewicz, Agata Kulesza, Michalina Łabacz i Mateusz Więcławek występują w najnowszym filmie Wojciecha Smarzowskiego. Ekipa filmowa zakończyła już pracę w Przetyczy Włościańskiej (gmina Długosiodło).
 
Film nosi roboczy tytuł „W2”, ale znany także jako „Jedwabne wesele” oraz „Wesele 2”. To osadzona w dwóch płaszczyznach czasowych opowieść o relacjach polsko-żydowskich. - Akcja dzieje się współcześnie. W ciągu jednej nocy, w domu weselnym i w rzeźni. Jest też część retrospektywna. Z czasów wojny. I to chyba wszystko, co mogę powiedzieć na temat tego projektu” - mówił reżyser podczas spotkania z widzami na Pol'and Rock Festivalu.
W okolicach Długosiodła kręcono sceny przedstawiające czasy II wojny światowej, a zaangażowanych było ok. 500 statystów.
Producent filmu potwierdził oficjalnie, kogo zobaczymy w filmie i opublikował kilka zdjęć z planu: Michalina Łabacz, Agaty Kuleszy, Roberta Więckiewicza i Mateusza Więcławka. Zdjęcia mają trwać jeszcze kilka miesięcy. Za zdjęcia odpowiada Piotr Sobociński Jr., muzykę - Mikołaj Trzaska („Wołyń”, „Dom zły”, „Róża”, „Kler”, „Drogówka”), scenografię - Marek Warszewski („Miasto 44”, „Najlepszy”, „Karbala”).
Fot. Marcin Szpak/Studio Metrage
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom