Francuskie kino z górnej półki

Kultura

Francuskie kino z górnej półki

11.01.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
W poniedziałkowym cyklu „Kino z górnej półki” w styczniu WOK Hutnik zaprasza na filmy francuskie. 15 stycznia o godz. 19 będzie można zobaczyć dramat pt. „Frantz”.
W pierwszej kolejności cykl pokaże dwa filmy Françoisa Ozona - francuskiego reżysera trzykrotnie nominowanego do Złotej Palmy w Cannes: „Frantz” (nominacja do Złotego Lwa w Wenecji) i „Podwójny kochanek” (nominacja do Złotej Plamy w Cannes). Cykl zakończy komediodramat „50 wiosen Aurory” w reżyserii Blandine Lenoir.
Frantz: 15 stycznia, godz. 19
Francja, Niemcy 2016, reżyseria: Francois Ozon, dramat, historyczny, czas trwania: 113 minut.
Niewielkie niemieckie miasto, lata 20., tuż po wojnie. Młoda Niemka, Anna, odwiedza miejsce spoczynku poległego na froncie narzeczonego. Ku swemu zdumieniu, dziewczyna spotyka nad grobem Frantza, tajemniczego mężczyznę obcego pochodzenia. Mężczyzna, Adrien, okazuje się przybyszem z Francji. Przedstawia się jako przyjaciel zmarłego. Z biegiem czasu między Francuzem a Niemką zaczyna się rodzić osobliwa więź. Tylko czy Adrien rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje?
 
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Norwid i Herbert o wolności (foto)

Norwid i Herbert o wolności (foto)

XVII Konkurs Recytatorski Twórczości C.K. Norwida, zorganizowany przez I LO im. C.K. Norwida, odbył się 8 listopada w WOK Hutnik. W tym roku wprowadzono kilka nowości. – 100-lecie odzyskania niepodległości postanowiliśmy zaznaczyć, określając temat dzisiejszych recytacji, a temat ten brzmi wolność – podkreśliła organizująca konkurs Marzena Deluga, nauczycielka języka polskiego. – Wystąpienia dzisiejszych recytatorów przyjmą formę dialogu między Cyprianem Norwidem, spóźnionym romantykiem, ale jednocześnie myślicielem wybiegającym znacznie poza ramy swej epoki oraz Zbigniewem Herbertem, niepokornym twórcą XX wieku (mija 20 lat od jego śmierci - EB). Interesujący wykład o Norwidzie wygłosił dr hab. Tomasz Korpysz. Nagrodę specjalną – statuetkę Norwida, przyznawaną po raz pierwszy przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Norwida, otrzymał Kacper Piątek z Zespołu Szkół nr 3, laureat także I miejsca.
zobacz więcej
Patriotyczno-rozrywkowy koncert na stulecie Lotnictwa Polskiego (foto)

Patriotyczno-rozrywkowy koncert na stulecie Lotnictwa Polskiego (foto)

Zwieńczeniem wyszkowskich obchodów 100. rocznicy powstania Lotnictwa Polskiego był koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który odbył się 15 września w hali WOSiR. – Coś pięknego! Za taki koncert to i stówę bym dał – skomentował po występie jeden z widzów.
zobacz więcej
Deszcz przesunął „Kino pod chmurką”

Deszcz przesunął „Kino pod chmurką”

Od początku wakacji pogoda nas nie rozpieszcza. Z powodu deszczu WOK „Hutnik” przesunął „Kino pod chmurką”. Horrory na placu Miejskim będzie można oglądać 4 i 5 lipca od godz. 19.
zobacz więcej
Warsztaty origami

Warsztaty origami

Zanim będziemy mogli podziwiać te prawdziwe, warto udekorować dom kolorowymi kwiatami z papieru. Na warsztaty origami „Wiosenne kwiaty” biblioteka miejska zaprasza 28 marca. Zapisy trwają.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku