FormAT i Adam Romanowicz (foto)

Kultura

FormAT i Adam Romanowicz (foto)

17.09.2017
autor: Elżbieta Szczuka
W ramach Letniej Sceny Teatralnej w Wyszkowie w piątek 15 września w Galerii PeKaP odbył się wernisaż malarstwa członków Stowarzyszenia FormAT. Dodatkową atrakcją był recital gitarzysty i wokalisty Adama „Romanoff” Romanowicza „Do nieba nanosimy ziemi”. 
To pierwsza po wakacyjnej przerwie wystawa w znajdującej się na dworcu kolejowym galerii PeKaP. Swoje prace wystawiło 9 artystów: Tamara Baczkowska-Urban, Ewa Budzyńska, Michalina Derlicka, Agnieszka Długołęcka, Leszek Gapski, Henryk Kiełczewski, Adam Kucharek, Jan Nowak, Marek Strójwąs.
Przybyłych na wernisaż powitała Agnieszka Szymanik. - To początek, oficjalne otwarcie 5. Letniej Sceny Teatralnej w Wyszkowie – zaznaczyła. – Cieszę się, że udało nam się nawiązać współpracę. 
Zaprosiła na koncert Adama „Romanoff” Romanowicza zatytułowany „Do nieba nanosimy ziemi”. Adam Romanowicz jest absolwentem pedagogiki kulturoznawczej na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku. Gra na gitarze klasycznej, śpiewa i komponuje od 1990 r. Wielokrotnie brał udział w przeglądach i konkursach piosenki. Na terenie Białegostoku i województwa podlaskiego współorganizował i prowadził spotkania z poezją i imprezy kulturalne. 
W Wyszkowie artysta zaśpiewał nie tylko piosenki poetyckie (m.in. „Opadły mgły, wstaje nowy dzień”, „Połoniny niebieskie”, „Zegarmistrz światła”), ale również czytał wiersze (kartki z przeczytanymi wierszami spadały na podłogę jak jesienne liście).
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom