Fantastyczny koncert jazzowy (foto)

Kultura

Fantastyczny koncert jazzowy (foto)

04.03.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Witam w elitarnym klubie miłośników jazzu w Bibliotece Miejskiej – w piątek 2 marca dyrektor Małgorzata Ślesik-Nasiadko powitała na koncercie jazzowym i finisażu wystawy „A story of polish jazz”.
O wystawie opowiedział Andrzej Rumianowski, jej pomysłodawca, autor zdjęć i – jak podkreśliła dyrektor biblioteki – konsekwentny realizator rozwijającego się Muzeum Jazzu. Wystawę uzupełniają grafiki autorstwa jego córki, Julii Rumianowskiej.
Autor wystawy jeździł po całej Polsce, by sfotografować twórców polskiego jazzu. Po raz pierwszy zdjęcia pokazano w Filharmonii Narodowej w Warszawie. – Potem stwierdziłem, że to się nie może tak zmarnować, że muszę iść dalej – opowiadał Andrzej Rumianowski. Wystawa ruszyła w Polskę, a jej autor przygotowuje już kolejne. – Artyści są szczęśliwi, że historia polskiego jazzu w końcu jest zapisywana – dodał autor.
Wspaniałym akcentem na zakończenie wystawy (można ja było oglądać od 12 lutego) był koncert Andrzeja Gondka (gitara) i Krzysztofa Pacana (gitara basowa). Są reprezentantami młodego pokolenia muzyków jazzowych, ale lista gwiazd, z którymi występowali jest imponująca. Panowie zagrali autorskie kompozycje, ale też interpretacje tak znanych twórców jak Jarosław Śmietana i Miles Davis.
Pewnie siarczysty mróz sprawił, że widownia w wyszkowskiej bibliotece nie była duża. Ale ci, którzy przyszli z pewnością nie żałowali, o czym świadczyły głośne brawa i szepty zachwytu. Zimny wieczór muzycy zmienili w cudowny, ciepły i relaksacyjny.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom