Fantastyczny koncert jazzowy (foto)

Kultura

Fantastyczny koncert jazzowy (foto)

04.03.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Witam w elitarnym klubie miłośników jazzu w Bibliotece Miejskiej – w piątek 2 marca dyrektor Małgorzata Ślesik-Nasiadko powitała na koncercie jazzowym i finisażu wystawy „A story of polish jazz”.
O wystawie opowiedział Andrzej Rumianowski, jej pomysłodawca, autor zdjęć i – jak podkreśliła dyrektor biblioteki – konsekwentny realizator rozwijającego się Muzeum Jazzu. Wystawę uzupełniają grafiki autorstwa jego córki, Julii Rumianowskiej.
Autor wystawy jeździł po całej Polsce, by sfotografować twórców polskiego jazzu. Po raz pierwszy zdjęcia pokazano w Filharmonii Narodowej w Warszawie. – Potem stwierdziłem, że to się nie może tak zmarnować, że muszę iść dalej – opowiadał Andrzej Rumianowski. Wystawa ruszyła w Polskę, a jej autor przygotowuje już kolejne. – Artyści są szczęśliwi, że historia polskiego jazzu w końcu jest zapisywana – dodał autor.
Wspaniałym akcentem na zakończenie wystawy (można ja było oglądać od 12 lutego) był koncert Andrzeja Gondka (gitara) i Krzysztofa Pacana (gitara basowa). Są reprezentantami młodego pokolenia muzyków jazzowych, ale lista gwiazd, z którymi występowali jest imponująca. Panowie zagrali autorskie kompozycje, ale też interpretacje tak znanych twórców jak Jarosław Śmietana i Miles Davis.
Pewnie siarczysty mróz sprawił, że widownia w wyszkowskiej bibliotece nie była duża. Ale ci, którzy przyszli z pewnością nie żałowali, o czym świadczyły głośne brawa i szepty zachwytu. Zimny wieczór muzycy zmienili w cudowny, ciepły i relaksacyjny.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
21.82% (199 głosów)
28.95% (264 głosów)
7.24% (66 głosów)
7.68% (70 głosów)
34.32% (313 głosów)
manhattan