Fabularyzowany dokument o polskim świętym

Kultura

Fabularyzowany dokument o polskim świętym

27.10.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Wyszkowskie kino zaprasza na animację o przygodach emotikonów, które mieszkają w telefonach i wzruszający film o życiu o. Maksymiliana Kolbego.
Emotki. Film: 27 – 31 października i 2 listopada godz. 15.30 i 17.15 (2D, dubbing), 3 – 9 listopada godz. 16.15 (2D, dubbing)
USA 2017, reżyseria: Tony Leondis, animacja, komedia, czas trwania: 86 minut.
Wszyscy mamy emocje. Okazuje się, że mają je także… emotikony. Animowana komedia zabierze nas do sekretnego świata naszych telefonów. Czeka nas mnóstwo, emocji właśnie i przygód, jakie tylko możemy sobie wyobrazić, zaglądając do naszych telefonów.
 
Dwie Korony: 27 – 29 oraz 31 października i 2 listopada godz. 19
Polska 2017, reżyseria: Michał Kondrat, dokument fabularyzowany, czas trwania: 92 minuty
„Dwie korony” to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbego, począwszy od jego dzieciństwa aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech. W warstwie fabularnej filmu występują znakomici polscy aktorzy: Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski i inni. W części dokumentalnej wypowiadają się znawcy życia o. Maksymiliana: osoby duchowne i świeckie, między innymi Kazimierz Piechowski, który spotkał o. Maksymiliana w czasie pobytu w obozie, a słowa, które od niego wówczas usłyszał przemieniły go i ukierunkowały duchowo na całe życie…
Zaproszenie na mszę1
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom

Najczęściej komentowane