Duma dla rodziców, babć i dziadków (foto)

Kultura

Duma dla rodziców, babć i dziadków (foto)

27.01.2019
autor: Elżbieta Szczuka
W sobotę 19 stycznia w WOK „Hutnik” odbył się doroczny koncert uczniów Ogniska Muzycznego, w tym terminie tradycyjnie dedykowany babciom i dziadkom. Ten sympatyczny koncert prowadziła Mirosława Polak.
Ognisko muzyczne jest zaliczane do systemu placówek kształcenia artystycznego jako placówka najniższego stopnia. Głównym celem działalności ogniska jest wychowanie słuchaczy na wrażliwych odbiorców sztuki, przygotowanie ich do czynnego uczestniczenia w artystycznym ruchu amatorskim oraz przygotowanie szczególnie uzdolnionych do dalszego kształcenia w państwowym szkolnictwie artystycznym.
Swoje umiejętności na scenie zaprezentowało ponad 30 uczniów.
- Popisy dzieci na zakończenie I semestru nauki w naszym ognisku będą na pewno dumą dla rodziców, ale szczególnie dedykujemy je babciom i dziadkom z okazji zbliżającego się ich święta – zaznaczyła prowadząca. 
W związku z tym, że koncert odbył się w okresie Bożego Narodzenia, w repertuarze było dużo kolęd (grali je przede wszystkim najmłodsi uczniowie), ale też etiudy, sonatiny, utwory rozrywkowe polskie i zagraniczne. Młodsi uczniowie grali krótkie utwory, starsi – dłuższe i trudniejsze. Wszyscy zostali nagrodzenie głośnymi brawami. Do koncertu młodych muzyków przygotowali: pianistów - Kamil Pałubiński i Mirosław Topolewski, gitarzystów - Artur Miernicki i Mirosław Topolewski, keyboardzistów i akordeonistów Mirosława Polak.
Od dwóch lat absolwenci Ogniska Muzycznego mają możliwość dalszej nauki w Młodzieżowej Akademii Muzycznej (w Wyszkowie nie ma szkoły muzycznej, a akademia daje możliwość grania szerszego repertuaru) – obecnie z tej formy kształcenia korzysta z tego 4 absolwentów. Oni również wystąpili na scenie.
Kolejne koncerty ogniska odbędą się w maju (na Dzień Matki) i w czerwcu, na zakończenie roku szkolnego.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku