Advertisement 
Czym zaskoczy 4. Letnia Scena Teatralna?

Kultura

Czym zaskoczy 4. Letnia Scena Teatralna?

30.11.-0001
autor: Agnieszka Szymanik
We wrześniu Wyszków znów zamieni się w wielką scenę dla niezależnego teatru. 4. edycja Letniej Sceny Teatralnej w Wyszkowie to z jednej strony kontynuacja dotychczasowych założeń festiwalu, czyli prezentacja nietuzinkowych spektakli teatralnych, występów kabaretowych i muzycznych, a z drugiej nowości, zmiany i niespodzianki.
Trwający od 23 do 25 września festiwal się rozrasta. W Wyszkowie da o sobie znać w kilku miejscach - w Starym Browarze, przy Restauracji Wyszkowianka i w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Wciąż jeszcze można się zgłosić – organizatorzy czekają na propozycje występów pod adresem letniascenateatralna@gmail.com.
Tegoroczną nowością będzie tzw. otwarta scena. Podczas festiwalu każdy chętny będzie mógł się zaprezentować - nawet z krótką formą. Jest więc szansa, żeby mieszkańcy Wyszkowa i okolic pokazali innym swoje talenty artystyczne.
Wśród atrakcji towarzyszących festiwalowi znajdzie się też skierowany do młodzieży konkurs na recenzję teatralną. W ramach przeglądu odbędzie się szereg warsztatów artystycznych, m.in. z krytyki artystycznej oraz warsztaty z improwizacji. Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia jest wolny.
Ogólnopolski festiwal Letnia Scena Teatralna w Wyszkowie łączy ze sobą nieformalne i niezależne zespoły teatralne, młodych i doświadczonych artystów, zaangażowanych twórców-amatorów i profesjonalistów. Wyszkowski przegląd teatrów i kabaretów nie ma formy konkursu, jest za to przestrzeń do integracji i rozmowy o sztuce.
Współorganizatorem festiwalu jest Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”. Projekt dofinansowany jest z dotacji od Burmistrza Wyszkowa oraz ze środków Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie” realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy, Stowarzyszenie BORIS oraz Stowarzyszenie Europa i My.
fot. Krzysztof Nowicki
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom