Czym zaskoczy 4. Letnia Scena Teatralna?

Kultura

Czym zaskoczy 4. Letnia Scena Teatralna?

30.11.-0001
autor: Agnieszka Szymanik
We wrześniu Wyszków znów zamieni się w wielką scenę dla niezależnego teatru. 4. edycja Letniej Sceny Teatralnej w Wyszkowie to z jednej strony kontynuacja dotychczasowych założeń festiwalu, czyli prezentacja nietuzinkowych spektakli teatralnych, występów kabaretowych i muzycznych, a z drugiej nowości, zmiany i niespodzianki.
Trwający od 23 do 25 września festiwal się rozrasta. W Wyszkowie da o sobie znać w kilku miejscach - w Starym Browarze, przy Restauracji Wyszkowianka i w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Wciąż jeszcze można się zgłosić – organizatorzy czekają na propozycje występów pod adresem letniascenateatralna@gmail.com.
Tegoroczną nowością będzie tzw. otwarta scena. Podczas festiwalu każdy chętny będzie mógł się zaprezentować - nawet z krótką formą. Jest więc szansa, żeby mieszkańcy Wyszkowa i okolic pokazali innym swoje talenty artystyczne.
Wśród atrakcji towarzyszących festiwalowi znajdzie się też skierowany do młodzieży konkurs na recenzję teatralną. W ramach przeglądu odbędzie się szereg warsztatów artystycznych, m.in. z krytyki artystycznej oraz warsztaty z improwizacji. Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia jest wolny.
Ogólnopolski festiwal Letnia Scena Teatralna w Wyszkowie łączy ze sobą nieformalne i niezależne zespoły teatralne, młodych i doświadczonych artystów, zaangażowanych twórców-amatorów i profesjonalistów. Wyszkowski przegląd teatrów i kabaretów nie ma formy konkursu, jest za to przestrzeń do integracji i rozmowy o sztuce.
Współorganizatorem festiwalu jest Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”. Projekt dofinansowany jest z dotacji od Burmistrza Wyszkowa oraz ze środków Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie” realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy, Stowarzyszenie BORIS oraz Stowarzyszenie Europa i My.
fot. Krzysztof Nowicki
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan