Chłopcy malowani (foto)

Kultura

Chłopcy malowani (foto)

07.08.2017
autor: Elżbieta Szczuka
W dniach 17-26 lipca w pałacu w Łochowie odbywał się, organizowany przez Narodowe Centrum Kultury, plener malarski „Chłopcy malowani” (jak w znanej ułańskiej piosence). Tematem było malarstwo historyczne, a szczególną inspiracją wydarzenia, które miały wpływ na odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. 
Plenerowi towarzyszyły spotkania dotyczące historii kawalerii polskiej i munduru oraz polskich malarzy historycznych i batalistycznych. Szesnaściorgu uczestnikom pleneru (animatorzy kultury, instruktorzy plastyki, studenci ASP), wśród których była wyszkowska malarka Katarzyna Słowikowska, pozowali dwaj rekonstruktorzy z 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich i ich konie. Komisarzem pleneru był Wieńczysław Pyrzanowski, ostatni dyplomant prof. Ludwika Maciąga.  
- Wykorzystuję całą wiedzę, jaką zdobyłem u Profesora – mówi Wieńczysław Pyrzanowski. - Ten temat był mu bliski. Staram się tę wiedzę przekazywać. Nie da się zrobić korekty, nie wspominając Profesora. Czuje się wyraźnie, że jego duch gdzieś tu krąży.
Obrazy powstałe na plenerze można będzie oglądać na wystawach poplenerowych. Może odbędzie się także w Wyszkowie?
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Byli aniołami (foto)

Byli aniołami (foto)

Po raz drugi Szkolny Klub Wolontariusza z Zespołu Szkół na Polonezie  we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Klubem Przyjaciół Wyszkowa, przy wsparciu Gminy Wyszków, zorganizował piękny koncert charytatywny „Bądź aniołem – otwórz serce”. Zbierano żywność na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin.
zobacz więcej
Rock Dog zaprasza do kina

Rock Dog zaprasza do kina

W piątek 14 lipca będzie miała miejsce polska premiera filmu dla dzieci „Rock Dog”, również w wyszkowskim kinie! Dorośli jeszcze przez tydzień mogą oglądać najnowszą komedię Juliusza Machulskiego „Volta”.
zobacz więcej
Sylaba wicemistrzem świata (foto)

Sylaba wicemistrzem świata (foto)

Wyszkowskiej Rewii Dziecięcej „Sylaba” zdarzało się już przywozić nagrody w różnych konkursów krajowych i zagranicznych. Nigdy wcześniej jednak nie podjęto próby udziału w konkursie rangi Mistrzostw Świata pod banderą światowego związku tanecznego. Do ubiegłej niedzieli. 1 października ze zorganizowanych w Warszawie Mistrzostw Świata i Europy World Artistic Dance Federation „Sylaba” przywiozła Wicemistrzostwo Świata!
zobacz więcej
Cieszą się z sukcesu orkiestry (foto)

Cieszą się z sukcesu orkiestry (foto)

Wyszkowska Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP wróciła z Festiwalu Orkiestr Dętych The Tall Ships Races w Szczecinie z I miejscem w kategorii koncert estradowy, a kapelmistrz Józef Bieganowski z dyplomem dla Najlepszego Dyrygenta Festiwalu. W czwartek 10 sierpnia sukcesów orkiestrze pogratulowali burmistrz i radni miejscy.
zobacz więcej
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017