Kampania antynowotworowa (sfinansowano ze środków EPL)
Cała sala śpiewa z nami (foto)

Kultura

Cała sala śpiewa z nami (foto)

12.02.2020
autor: Sylwia Bardyszewska
Do bardzo udanych imprez można zaliczyć Karnawał Seniorów, na który w niedzielę 9 lutego do WOK Hutnik zaprosiła Rada Seniorów Gminy Wyszków. Seniorzy udowodnili, że potrafią bawić się wspólnie, różnorodnie i na luzie.  
 
- To impreza przygotowana przez nas i dla nas, seniorów - do wspólnej zabawy zachęcała prowadząca Danuta Napiórkowska. - Karnawał to czas zabaw i radości. Hasło naszego spotkania brzmi: "Odczarujmy jesień życia". Dziś będziemy się czuć młodo, będziemy śpiewać i bawić się.
Karnawał miał inną formułę niż dotychczasowe imprezy dla seniorów. Wiele działo się nie tylko na scenie, ale i na widowni, którą szczelnie wypełnili przedstawiciele różnych grup działających na terenie gminy. We wspólnej zabawie udział wzięli: Uniwersytet III Wieku, Amazonki, zespoły Oberek i Wyszkowiacy, Dom Dziennego Pobytu Senior, gimnastyczki Laseczki Deseczki, Związek Emerytów i Rencistów, Dzienny Dom Opieki Medycznej Akacja, Koło Gospodyń Wiejskich w Rybnie, Związek Nauczycielstwa Polskiego, reprezentacje seniorów z Deskurowa, Lucynowa, Skuszewa i Kamieńczyka.
Tym razem dosłownie można potraktować fragment piosenki Jerzego Połomskiego "Cała sala śpiewa z nami". Na scenie zamiast występujących pojawiały się teksty znanych utworów, które publiczność śpiewała ochoczo, głośno, kołysząc się, a co najważniejsze - wspólnie. Ponad 200-osobowym chórem dyrygowała Danuta Deptuła, zachęcając do śpiewania utworów "Orkiestry dęte", "Biedroneczki", "Złoty pierścionek", a w wielkim finale - "Que Sera, Sera".
Ale to nie jedyne atrakcje, w których seniorzy z różnych grup brali udział wspólnie. Brawa nie milkły, gdy panie pojawiły się na scenie w... pokazie mody, prezentując stroje wizytowe i wieczorowe oraz udowadniając, że "styl i elegancja nie mają metryki”.
Był też quiz wiedzy o Wyszkowie. Odważni musieli wykazać się wiedzą m.in. na temat zabytków, słynnych osób związanych z naszym miastem, szlaków turystycznych i, oczywiście, historii.
W konkurencjach sportowych gimnastyczki Laseczki Deseczki zmierzyły się z resztą świata. - Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu – na cotygodniowe zajęcia zapraszała Halina Kowalczyk, która od lat przekonuje seniorki, że gdy dusza chce, to ciało da radę.
Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć też tańca - pary wirowały w rytmie walca.
Poza tym Uniwersytet III Wieku zaprosił na monologi, które wielu rozbawiły do łez, ZNP – monolog obrazujący, jak wiele działań podejmują wyszkowscy seniorzy, Rada Seniorów - "Odę do przyszłości", a Klub Pogodna Jesień - wesołą piosenkę o emerytach.
Bardzo emocjonującą okazała się spontaniczna konkurencja na najbardziej pojemną damską torebkę, w której podobno brakuje tylko dwóch rzeczy: miejsca i porządku. Bezkonkurencyjna okazała się reprezentantka "Akacji". - 62 rzeczy, ale drobiazgów nie liczyłam - podkreśliła.
- Cieszymy się, że nasi seniorzy są tak aktywni i kreatywni. Dziękujemy, że tak pięknie promujecie Wyszków i jesień życia - tak naprawdę jak drugą młodość - zauważyła Edyta Wittich, naczelnik miejskiego wydziału promocji.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość