70 lat wyszkowskiej biblioteki: Robicie to wspaniale (foto)

Kultura

70 lat wyszkowskiej biblioteki: Robicie to wspaniale (foto)

09.05.2019
autor: Elżbieta Szczuka
70. urodziny wyszkowskiej książnicy obchodzili 8 maja, inaugurującego tegoroczny Tydzień Bibliotek, licznie przybyli do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. C. K. Norwida obecni i byli pracownicy oraz niezawodni czytelnicy. Artystycznym wydarzeniem był występ Marcina Wortmanna, Kai Mianowanej i Kuby Matuszczyka.
 
W tym szczególnym, jubileuszowym dla wyszkowskiej książnicy roku (Miejska Biblioteka Publiczna powstała na podstawie uchwały Miejskiej Rady Narodowej w Wyszkowie z 17 września 1948 r., rozpoczęła swoją działalność w styczniu 1949 r.), przybyłych na uroczystość powitała dyrektor biblioteki Małgorzata Ślesik-Nasiadko.
- Nisko kłaniam się wszystkim paniom bibliotekarkom i panom bibliotekarzom, chociaż tych jest znacznie mniej, wszystkim pracownikom biblioteki, którzy nie szczędzą trudu i codziennie całym sercem są oddani pracy bibliotekarskiej. I tym, którzy zawodowo już nie są czynni, ale wspierają nas, utrzymują z nami kontakt. 
Wśród gości byli: wieloletnia dyrektor biblioteki Ewa Ciunkiewicz, władze gminy: przewodnicząca rady Elżbieta Piórkowska i burmistrz Grzegorz Nowosielski oraz władze powiatu: starosta Jerzy Żukowski i wicestarosta Leszek Marszał, a naczelni naczelnik wydziału promocji urzędu miejskiego Edyta Wittich, ks. proboszcz Roman Karaś, dyrektorzy bibliotek publicznych w Somiance i Rząśniku – Marzena Kuchta i Sławomir Pierzynowski.
- Szczególnie witam wszystkie osoby, które czytają książki, które korzystają z naszych księgozbiorów, z naszej oferty edukacyjnej, kulturalnej, wspierają nas, są naszymi przyjaciółmi – kontynuowała powitania pani dyrektor.
Za wielką kreatywność w propagowaniu czytelnictwa, organizowanie koncertów, wystaw i innych przedsięwzięć Bibliotece i jej pracownikom podziękował burmistrz Grzegorz Nowosielski. Na ręce pani dyrektor wręczył okolicznościową szklaną statuetkę.
- Będziemy wspierać, jak do tej pory, żeby nasza biblioteka miejsko-powiatowa była kuźnicą kultury w naszej gminie i powiecie, a może i regionie – deklarował burmistrz. 
Elżbieta Piórkowska z przyjemnością znalazła swoje zdjęcie z młodych lat w bibliotecznej kronice.
 – Za dyrekcji pani Ewy bywałam tu bardzo często, byłam molem książkowym. Jestem tym stałym czytelnikiem. Wszystkiego dobrego życzę obecnej dyrekcji, z podziękowaniem dla poprzedniej. 
Kwiaty i prezent (lampę) biblioteka otrzymała od władz powiatu.
Najlepsi pracownicy biblioteki: Urszula Piątek, Urszula Sieńkowska, Maria Kulesza-Dzierzęcka, Renata Powichrowska, Ewa Ciok, Krystyna Kaput, Bożena Młynarska, Halina Kwiatkowska, Jadwiga Przedpełska, Agnieszka Rychlicka, Marzena Gębala, Ewa Roguszewska, Beata Bryl, Monika Siulkowska, Katarzyna Słowikowska, Danuta Dziewulska, Ewa Skalik, Mirosław Powierza, Łukasz Obrębski, Norbert Dąbkowski oraz Paulina Biernacka, Kamila Wasilewska i Marta Kałek dostali nagrody pieniężne i listy gratulacyjne.
W imieniu pracowników życzenia i wiosenny bukiet z tulipanów i konwalii pani dyrektor wręczył Mirosław Powierza. Podarunki dla niej  mieli również: emerytowany nadleśniczy Wojciech Kwiatkowski, od lat zaprzyjaźniony z biblioteką (- Małgosiu, działaj nadal i rób to, co robisz do tej pory, bo robisz to wspaniale – zaznaczył) oraz czytelniczka Bożena Gąska.
Wydarzeniem artystycznym tej sympatycznej uroczystości był koncert „Muzyczne opowieści” w wykonaniu wokalistów: Marcina Wortmanna i Kai Mianowanej, akompaniował im Kuba Matuszczyk. Artyści wykonali najpiękniejsze songi z musicali: „Nędznicy”, „West side story”, „Upiór w operze”, „My fair lady”, „Miss Saigon” i „Aida”. 
Po tej uczcie dla ducha przyszedł czas na ucztę dla podniebienia – na salę wjechał jubileuszowy tort. A potem przy torcie i kawie była okazja do miłych rozmów bibliotekarzy i czytelników.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Najczęściej komentowane