11. GRAND OFF Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata (foto)

Kultura

11. GRAND OFF Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata (foto)

11.03.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Bardzo ciekawe, zmuszające do przemyśleń, czasem wywołujące uśmiech na twarzy najlepsze, niezależne, krótkie filmy świata mogli obejrzeć wyszkowianie 9 marca w WOK „Hutnik”. To już jedenasty festiwal GRAND OFF, w Wyszkowie po raz piąty.
Festiwal Grand OFF – Najlepsze Niezależne Filmy Świata to najważniejsza w Polsce inicjatywa promująca kino niezależne i jedno z najważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie kina niezależnego na całym świecie. Misją Grand OFFu jest zaprezentowanie i wyróżnienie najlepszych niezależnych krótkich filmów nadsyłanych z różnych zakątków świata, a także nagrodzenie ich twórców. Po festiwalu wszystkie prezentowane filmy pokazywane są w kinach studyjnych w ponad 50 miejscowościach w całej Polsce.
Przybyłych do „Hutnika” (żal, że tylko ok. 40 osób) powitali Małgorzata Wyszyńska i Piotr Płochocki. Małgorzata Wyszyńska przypomniała, że w grudniu ub. roku, na uroczystej gali w Teatrze Syrena, Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik” otrzymał wyróżnienie dla Najlepszego Kina za „perfekcyjnie przeprowadzony pokaz filmów z 10. edycji Grand OFF”. Nagrodę otrzymały tylko dwa kina w Polsce – w Wyszkowie i Rzeszowie.
Ideę festiwalu Grand Off przybliżył Piotr Płochocki. Ma on nietypową formę – filmowcy z całego świata mogą przesyłać swoje filmy, oceniane w jedenastu kategoriach. Wymóg jest jeden – ma być to film krótkometrażowy, czyli trwający do 55 minut. 60-osobowe jury (kapituła Grand Off) składa się z filmowców z całego świata. Od kilku lat przyznawane są też nagrody w kategorii Najlepszy film polski. Na konkurs Grand Off 2017 wpłynęło prawie 4 tys. zgłoszeń ze 117 krajów.
- Widać, jak gęste sito musiały przejść filmy, z którymi dziś macie państwo do czynienia - zaznaczył.
W ciągu ponad 3 godzin projekcji widzowie obejrzeli 11 niezwykle ciekawych filmów, trwających od 6 do 40 minut: najlepsza fabuła - „Bus Story”, najlepszy reżyser - „The Servants”, najlepszy scenariusz - „Le Soutien-Gorge”, najlepsze zdjęcia - „Watu Wote”, najlepsza aktorka - „On Time”, najlepszy aktor - „Master of the class”, najlepsza scenografia - „Inside The Wardrobe”, najlepszy montaż - „How to save your darling”, najlepszy dokument - „Nie sądzić”, najlepsza animacja - „A terrible Hullabaloo”, najlepszy film polski - „Ja i mój tata”.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
21.82% (199 głosów)
28.95% (264 głosów)
7.24% (66 głosów)
7.68% (70 głosów)
34.32% (313 głosów)
manhattan