Zmarł Krzysztof Soliwoda

Wydarzenia

Zmarł Krzysztof Soliwoda

24.11.2018
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Elżbieta Szczuka
W wieku 61 lat zmarł Krzysztof Aleksander Soliwoda, wieloletni samorządowiec związany głównie z gminą Rząśnik i policjant wyszkowskiej komendy, gdzie pełnił funkcję zastępcy komendanta powiatowego.
Uroczystość pogrzebowa odbędzie się we wtorek 27 listopada o godz. 12 w Lubielu Nowym.
Krzysztof Soliwoda w policji przepracował ponad ćwierć wieku, od 1999 r. pełnił funkcję zastępcy komendanta powiatowego. Na emeryturę odszedł w 2006 r. - Krzysztof, będziemy pamiętać osiągnięcia i stałą dyspozycyjność twoją do niesienia pomocy wszystkim mieszkańcom tego powiatu oraz koleżankom i kolegom z pracy. Robię to ze smutkiem, ale jednocześnie chylę czoło. Panie inspektorze, wykonał pan swoje zadanie! - żegnał go ówczesny komendant.
Wiele lat Krzysztof Soliwoda poświęcił samorządowi gminy Rząśnik. Radnym był od 1990 r., przewodniczącym rady - przez 20 lat. Mieszkańcy zaufali mu również w ostatnich wyborach, ale choroba nie pozwoliła mu już złożyć ślubowania. Zmarł 23 listopada.
"Był człowiekiem uśmiechniętym, ciepłym, życzliwym, wrażliwym i otwartym na potrzeby innych ludzi" - żegnają go radni, wójt i pracownicy gminy.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość