Zima. Kierowcy, noga z gazu! (foto)

Wydarzenia

Zima. Kierowcy, noga z gazu! (foto)

16.01.2021
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Sobotnia śnieżyca znacznie pogorszyła warunki na drogach. Trasę S-8 na terenie powiatu ostrowskiego na kilka godzin zatarasowały ciężarówki. Sporo kłopotów na drogach naszego powiatu kierowcy mieli już w piątek. 
 
W piątek rano praktycznie w jednej chwili doszło do dwóch groźnie wyglądających zdarzeń drogowych. Na drodze ekspresowej S-8 w Turzynie o godz. 9.20 w poślizg wpadł kierowca VW, o czym informowaliśmy już na łamach NW. 
 
 
Do kolejnej groźnej kolizji doszło o godzinie 9.25 na skrzyżowaniu ulic Białostockiej i Bohaterów AK w Wyszkowie. Również i w tym przypadku niedostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych było przyczyną uderzenia mercedesa w peugeota, który następnie wypadł z drogi i uszkodził przydrożny krzyż. Na całe szczęście i tym razem nikt nie został ranny.
- Zmieniające się warunki na drogach bywają nie tylko dużym utrudnieniem dla kierowców, ale również niosą ze sobą niebezpieczeństwo. Pamiętajmy, śliska nawierzchnia zmniejsza przyczepność do podłoża i wydłuża drogę hamowania. To właśnie w takich warunkach trzeba zachować szczególną ostrożność i rozwagę - uczula rzecznik wyszkowskiej policji kom. Damian Wroczyński.
Ogromne utrudnienia w ruchu spowodowało sobotnie zdarzenie na S-8 między Nagoszewem a Nową Osuchową (powiat ostrowski). Podczas śnieżycy drogę zatarasowały cztery tiry i samochody osobowe, których kierowcom nie udało się w porę wyhamować i zapanować nad pojazdami. Na szczęście nikt nie został ranny, ale pas w kierunku Białegostoku przez długi czas był nieprzejezdny. Policja od węzła Poręba kierowała ruch objazdami.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DPS pokonał koronawirusa

DPS pokonał koronawirusa

- informuje dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku. Ponowne testy dwóch zakażonych pracownic dały wynik negatywny. Ośrodek otrzymał już wyniki połowy testów pracowników i podopiecznych - wszystkie negatywne.
zobacz więcej
Trochę wstyd (foto)

Trochę wstyd (foto)

Leżąca w centrum miasta ul. Chopina jest coraz ładniejsza – są chodniki, ławeczki, donice z kwiatami i drzewami. Niestety, z piękniejącą ulicą kontrastują ustawione tuż obok, należące do Spółdzielni Mieszkaniowej „Przyszłość” (budynek Sowińskiego 83), pojemniki na odpady. Taki widok, jak przedstawiony na zdjęciu, nie przynosi chluby ani miastu, ani właścicielowi posesji.
zobacz więcej
Inauguracja Lata z Radiem. Koncert w Wyszkowie 8 lipca (foto)

Inauguracja Lata z Radiem. Koncert w Wyszkowie 8 lipca (foto)

W czwartek 22 czerwca w siedzibie Polskiego Radia w Warszawie odbyła się oficjalna inauguracja 46. edycji trasy koncertowej „Lato z Radiem”. Wzięli w niej udział również przedstawiciele Wyszkowa – jednego z 20 miast partnerskich. Impreza w Wyszkowie już w sobotę 8 lipca.
zobacz więcej
Policja podsumowała miniony rok

Policja podsumowała miniony rok

1,3 tys. interwencji domowych, 446 osób na tzw. dołku, 89 wypadków drogowych, 10 ofiar śmiertelnych, ponad 200 pijanych kierowców, 8,3 tys. mandatów – to tylko niektóre dane z podsumowania 2016 r. dokonanego przez wyszkowską policję. W rocznej odprawie wzięli udział m.in. zastępca mazowieckiego komendanta policji insp. Marek Świszcz, kierownictwo wyszkowskiej komendy, przedstawiciele samorządu i prokuratury.
zobacz więcej