Zima. Kierowcy, noga z gazu! (foto)

Wydarzenia

Zima. Kierowcy, noga z gazu! (foto)

16.01.2021
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Sobotnia śnieżyca znacznie pogorszyła warunki na drogach. Trasę S-8 na terenie powiatu ostrowskiego na kilka godzin zatarasowały ciężarówki. Sporo kłopotów na drogach naszego powiatu kierowcy mieli już w piątek. 
 
W piątek rano praktycznie w jednej chwili doszło do dwóch groźnie wyglądających zdarzeń drogowych. Na drodze ekspresowej S-8 w Turzynie o godz. 9.20 w poślizg wpadł kierowca VW, o czym informowaliśmy już na łamach NW. 
 
 
Do kolejnej groźnej kolizji doszło o godzinie 9.25 na skrzyżowaniu ulic Białostockiej i Bohaterów AK w Wyszkowie. Również i w tym przypadku niedostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych było przyczyną uderzenia mercedesa w peugeota, który następnie wypadł z drogi i uszkodził przydrożny krzyż. Na całe szczęście i tym razem nikt nie został ranny.
- Zmieniające się warunki na drogach bywają nie tylko dużym utrudnieniem dla kierowców, ale również niosą ze sobą niebezpieczeństwo. Pamiętajmy, śliska nawierzchnia zmniejsza przyczepność do podłoża i wydłuża drogę hamowania. To właśnie w takich warunkach trzeba zachować szczególną ostrożność i rozwagę - uczula rzecznik wyszkowskiej policji kom. Damian Wroczyński.
Ogromne utrudnienia w ruchu spowodowało sobotnie zdarzenie na S-8 między Nagoszewem a Nową Osuchową (powiat ostrowski). Podczas śnieżycy drogę zatarasowały cztery tiry i samochody osobowe, których kierowcom nie udało się w porę wyhamować i zapanować nad pojazdami. Na szczęście nikt nie został ranny, ale pas w kierunku Białegostoku przez długi czas był nieprzejezdny. Policja od węzła Poręba kierowała ruch objazdami.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość