Żeby coś pozostawić po sobie (foto)

Wydarzenia

Żeby coś pozostawić po sobie (foto)

18.05.2019
autor: opr. Elżbieta Borzymek, fot. Elżbieta Szczuka
Pogrzeb Józefa Bułatowicza, nauczyciela, wieloletniego dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego, za którego kadencji (w 1982 r.) szkoła otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida, odbył się w środę 15 maja. Msza św. została odprawiona w kościele św. Idziego. Zmarły został pochowany na cmentarzu na Nadgórzu.
 
Józef Bułatowicz zmarł w sobotę 11 maja 2019 r. w Wyszkowie w wieku 83 lat. Przez cały okres pracy zawodowej był czynny na lokalnej niwie społecznej i politycznej. Będąc na emeryturze, mógł więcej czasu poświecić na swoje dwie pasje – podróże i pisanie. 
Podczas uroczystości pogrzebowych obecne były poczty sztandarowe szkół, którymi Zmarły kierował. Żegnali Go dyrektorzy tych szkół. 
- W szczególny sposób żegnam Go w imieniu nauczycieli, uczniów i absolwentów szkoły w Blochach, gdzie w 1958 r., wraz z małżonką, rozpoczynał pracę jako nauczyciel geografii – mówiła obecna dyrektor szkoły Danuta Bloch. – W latach 1960-71 piastował stanowisko dyrektora. (...) Dzięki jego staraniom i zaangażowaniu zbudowano piękny i nowoczesny budynek szkolny, tzw. tysiąclatkę. (...) Nasza obecność wraz ze sztandarem i absolwentami szkoły w Blochach jest wyrazem szacunku i wdzięczności dla śp. Józefa Bułatowicza za pracę, trud i serce włożone w nauczanie i wychowanie wielu młodych pokoleń.
W imieniu społeczności I LO im. C. K. Norwida Zmarłego żegnała dyrektor szkoły Dorota Piotrowicz. – Jest to dla mnie osobiście szczególna chwila, gdyż byłam uczennicą Pana Dyrektora w latach 80. w naszym Liceum – zaznaczyła. – Dyrektor Bułatowicz dbał o wysoki poziom nauczania. (...) Jako nauczyciel był bardzo wymagający, profesjonalny, opanowany, zdecydowany, ale i opiekuńczy. Wspierał uczniów, którzy wyróżniali się w konkursach i olimpiadach. Wychował kilku finalistów i laureatów Olimpiady Geograficznej. Był pasjonatem geografii i podróży, czym zarażał swoich uczniów. Jeden z nich jest obecnie nauczycielem geografii w naszym liceum. (...) W imieniu swoim, grona pedagogicznego, obecnych i byłych uczniów dziękuję Panu Dyrektorowi za trwały ślad, który pozostawił w wyszkowskim Liceum.
Zięć Zmarłego Dariusz Dębowczyk podziękował obecnym za tak liczny udział w ostatniej drodze śp. Jerzego Bułatowicza.  
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość