Z wdzięczności dla seniorów (foto)

Wydarzenia

Z wdzięczności dla seniorów (foto)

16.07.2017
autor: Elżbieta Borzymek
Niezwykle cenną i wartą naśladowania inicjatywą jest Niedziela Seniora, która już szósty raz odbyła się w Lucynowie Dużym. – To szczególne święto. Święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia – podkreślają organizatorzy. – Benjamin Franklin powiedział: Nie starzeje się ten, kto nie ma czasu. Wszystkim państwu życzymy więc braku czasu. Specjalne życzenia i gratulacje odebrali świętujący 60-lecie małżeństwa Stanisława i Stanisław Wydryszkowie oraz 90-latka Genowefa Świętoń.
Mszę św. w intencji seniorów, także zmarłych w ciągu tych 6 lat, w miejscowym kościele odprawił ks. proboszcz Dariusz Niewęgłowski. W swoim wystąpieniu na zakończenie Mszy św. zauważył, że sytuacja emerytów w Polsce w porównaniu z innymi krajami nie jest dobra, mimo zapowiedzi przez kolejne rządy poprawy ich losu. – Jak tu żyć? Chciałoby się powiedzieć, mając 1.000 zł emerytury – mówił kapłan. Jako przeciwwagę wskazał na słowa papieża Franciszka: „naród, który nie szanuje ludzi starszych, nie ma przed sobą przyszłości, gdyż stracił pamięć” i jego apel, by opiekować się seniorami, bo są skarbem Kościoła i społeczeństwa.
Burmistrz Grzegorz Nowosielski, któremu towarzyszyła żona Sylwia z córkami i synem, również podkreślił ogromną rolę seniorów w społeczeństwie: - To jest nasza wiedza, doświadczenie. To są nasze korzenie. A przecież wszyscy wiemy, że bez korzeni nie ma skrzydeł – mówił. – Najlepszym przykładem rodziny jest rodzina wielopokoleniowa, kiedy to młode pokolenie uczy się od najstarszego, jak żyć. Wzajemnie się ubogacają, wzajemnie sobie pomagają.
Życzył seniorom miłości i szacunku od młodszych pokoleń oraz oczywiście zdrowia.
Z wzruszającym programem wystąpił zespół Nadbużanie, działający w Domu Dziennego Pobytu w Wyszkowie, pod batutą Katarzyny Grzybowskiej i przy jej akompaniamencie.
Sołtys Eugeniusz Zaremba rozdał seniorom „na osłodę życia” czekolady.
Bawmy się i radujmy
Tradycyjnie już po Mszy św. jej uczestnicy zostali zaproszeni na uroczysty obiad w remizie OSP.
- Nie byłoby tej imprezy, gdyby nie nasi rodzice – podkreśliła Mirosława Zaremba, przedstawicielka organizatorów – którzy zaszczepili w nas poczucie niesienia bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi. Dlatego wdzięczni jesteśmy państwu, drodzy seniorzy, młodzi inaczej, za waszą ogromną działalność na rzecz naszej parafii, miejscowości. To szczególne święto. Święto ludzi starszych, którym należy się szacunek, uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia.
- My, wszyscy seniorzy, dziękujemy panu burmistrzowi, panu sołtysowi i jego żonie, państwu z chóru śpiewaczego oraz naszemu ks. Dariuszowi, panu organiście, paniom organizatorkom, panom z OSP – w imieniu seniorów głos zabrała ciocia Stasia. Zaintonowała „Życzymy, życzymy”, co wszyscy podchwycili.  
Specjalne życzenia, gratulacje i kwiaty od organizatorów otrzymali  świętujący 60-lecie małżeństwa Stanisława i Stanisław Wydryszkowie oraz 90-latka Genowefa Świętoń.
-  Spotykamy się po to, drodzy seniorzy, by choć trochę wam odwdzięczyć się – zwróciła się do obecnych Mirosława Zaremba – umilając przynajmniej chwilę waszego życia. Umocniliśmy się już duchowo. Teraz czas na podreperowanie zdrowia, a najlepszym lekarstwem jest śmiech, więc bawmy się i radujmy. Zapraszam do wspólnego biesiadowania.
„Szóstą Niedzielę Seniora” zorganizowali: Rada Sołecka, Zarząd Wspólnoty Gruntowej i Sołtys Lucynowa Dużego, przy wsparciu Burmistrza Wyszkowa.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość