Wzruszające filmy i mocne kino akcji

Wydarzenia

Wzruszające filmy i mocne kino akcji

23.03.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
W tym tygodniu w wyszkowskim kinie aż trzy filmy: wzruszająca opowieść o psie o imieniu Bailey, prawdziwa historia Jacqueline Kennedy i polski thriller „Konwój”.
 
Był sobie pies: 24-30 marca godz. 16
USA 2017, reżyseria: Lasse Hallström, familijny, komedia, czas trwania: 117 minut
Niezwykle wzruszająca i zabawna opowieść o tym, że każdy pies ma na tym świecie do wypełnienia swoją misję, a czasem nawet kilka…
Film Lasse Hallstroma, trzykrotnie nominowanego do Oscara twórcy takich przebojów jak „Podróż na sto stóp”, „Co gryzie Gilberta Grape’a”, „Wciąż ją kocham”, „Czekolada”.
Najlepszym przyjacielem człowieka jest pies, to fakt. A kto jest najlepszym przyjacielem psa? Bailey, czworonożny bohater tej opowieści, nie ma wątpliwości: jego psie życie ma sens tylko u boku pewnego chłopca o imieniu Ethan. Gdy obaj są szczeniakami, wszystko sprowadza się do zabawy. Gdy dorastają, Ethan zamiast za piłką ugania się za dziewczynami, czasem wdaje się w bójkę – wtedy trzeba gryźć wroga w kostkę, a gdy zbije szybę sąsiadów, ktoś musi wziąć winę na siebie. Bailey jest więc szczęśliwy, bo jak każdy pies chce czuć się w życiu potrzebny. Nadchodzi jednak moment, w którym drogi przyjaciół się rozchodzą, a życie Ethana przestaje rozpieszczać. Wtedy Bailey musi wykazać się nad-psią siłą, by odnaleźć przyjaciela i podać mu pomocną łapę.

Jackie: 24 – 26 i 28 – 30 marca, godz. 18
Francja, USA Chile 2016, reżyseria: Pablo Larraín, biograficzny, dramat, obsada: Natalie Portman, Peter Sarsgaard, Greta Gerwig, czas trwania: 100 minut
Jacqueline Bouvier Kennedy ma 34 lata, kiedy jej mąż zostaje wybrany na Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Elegancka i stylowa, od razu staje się globalną ikoną, jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Jej intuicja i smak w kwestiach mody, sztuki i wystroju wnętrz są powszechnie podziwiane. Jednak 22 listopada 1963 roku poukładane życie Pierwszej Damy rozsypuje się na kawałki. Podczas wyborczej podróży do Dallas ginie John F. Kennedy, a pogrążona w żałobie Jacqueline, na pokładzie Air Force One, powraca do Waszyngtonu. Mierząc się z tragedią, postanawia kontynuować dzieło męża. W ciągu kilku dni nie tylko dopisze triumfalny koniec do mitu JFK, ale też ugruntuje legendę, której na imię… Jackie.
 
Konwój:24 – 26 i 28 – 30 marca, godz. 20
Polska 2016, reżyseria: Maciej Żak, obsada: Obsada: Janusz Gajos, Robert Więckiewicz, Łukasz Simlat, Ireneusz Czop, Tomasz Ziętek, Przemysław, Dorota Kolak, Agnieszka Żulewska, thriller, czas trwania: 92 minuty.
Kierujący aresztem śledczym dyrektor Nowacki (Janusz Gajos) odnajduje ukrywającego się przed światem sierżanta Zawadę (Robert Więckiewicz). Doświadczony funkcjonariusz wraca do gry i dostaje nowe zadanie – zostaje dowódcą konwoju, który ma przetransportować bardzo niebezpiecznego więźnia do szpitala psychiatrycznego. Członkowie jego ekipy to ludzie ze skomplikowaną przeszłością. Wśród nich jest także pełen ideałów Feliks (Tomasz Ziętek), prywatnie mąż córki Nowackiego (Agnieszka Żulewska), który nigdy nie powinien był znaleźć się w więźniarce. Dyrektor więzienia utraciwszy kontrolę nad konwojem, rusza w pościg, by naprawić, a może ukryć niewygodną dla niego prawdę. Powoli wychodzi na jaw prawdziwy cel konwoju. Między mężczyznami narastają konflikty i rośnie napięcie, z każdą minutą następują nieoczekiwane zwroty akcji. Od tej pory sprawiedliwość może być wymierzona na własną rękę.
„Konwój” pokazuje zamknięty świat, w którym sprawiedliwość jest względna, a wymykający się prawu układ rządzi wszystkim. Film podejmuje temat zbrodni i kary we współczesnym świecie oraz dylematu moralnego – co powinno się robić z najgroźniejszymi przestępcami naszych czasów.
 
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Akademia Umiejętności Pan Hilary

Akademia Umiejętności Pan Hilary

Ciekawą propozycję dla osób dorosłych, które chcą realizować i rozwijać swoje pasje, lub chcą się nauczyć śpiewać, tańczyć, malować, grać na różnych instrumentach, ma Akademia Umiejętności Pan Hilary właśnie rozpoczynająca działalność.  
zobacz więcej
Nielegalnie produkował bimber. Miał aparaturę i 100 litrów zacieru

Nielegalnie produkował bimber. Miał aparaturę i 100 litrów zacieru

Wyszkowscy kryminalni na terenie gminy Brańszczyk zabezpieczyli aparaturę do nielegalnej produkcji alkoholu. W trakcie przeszukania znaleźli także około 100 litrów tzw. zacieru.
zobacz więcej
Co to jest EKG?

Co to jest EKG?

EKG to badanie, które służy diagnostyce serca. Skrót ten jest rozwijany jako elektrokardiografia. Na szczęście jest to badanie całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne dla pacjenta. Lekarzowi dostarcza natomiast szeregu bardzo istotnych informacji na temat pracy naszego mięśnia sercowego. Jeśli wy lub ktoś bliski przygotowuje się do tego badania, to warto o nim poczytać w poniższym artykule.
zobacz więcej
Pomysł na wykończenie podłogi w przedpokoju z płytki ceramicznych

Pomysł na wykończenie podłogi w przedpokoju z płytki ceramicznych

Przy okazji remontu starego mieszkania, domownicy decydują się często na szereg zmiany mających odświeżyć dobrze znane wnętrza i nadać im zupełnie nowego stylu. Szczególnie istotne jest wykończenie podłogi, która stanowi jeden z reprezentacyjnych punktów każdego mieszkania. Opcji wyboru nawierzchni jest naprawdę wiele, a stylowym rozwiązaniem, będącym jednocześnie tym praktycznym, są płytki ceramiczne. Poznaj ich zalety i sprawdź, czy warto wykończyć nimi podłogę w przedpokoju.
zobacz więcej