Wyszkowskie Dyktando (foto)

Wydarzenia

Wyszkowskie Dyktando (foto)

10.04.2018
autor: Elżbieta Borzymek
18. edycja Wyszkowskiego Dyktanda, które ma status konkursu wojewódzkiego, odbyła się 10 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4. Do rywalizacji o tytuł mistrza ortografii przystąpiło 56 uczniów z klas VII szkół podstawowych oraz 19 ze szkół średnich.
Do konkursu w młodszej kategorii przystąpili uczniowie z Łochowa, Ostrówka, Sadownego, Gwizdał, Kryp, a także reprezentanci powiatu wyszkowskiego z gmin: Wyszków (SP1, SP4, SP5 i SP w Rybienku Leśnym), Brańszczyk, Zabrodzie (i Adelin), Somianka (i Wola Mystkowska), Rząśnik (i Komorowo), Długosiodło (i Stare Bosewo). 
W starszej kategorii rywalizowali uczniowie szkół z Węgrowa, Łochowa, Sadownego i oczywiście Wyszkowa (ZS1, CEZiU, ZS3 i I LO).
- Historia Wyszkowskiego Dyktanda sięga 2001 r., gdy w Czwórce odbył się konkurs ortograficzny pod hasłem „Kochać ojczyznę, to miłować język, miłować język to nie kalać go błędami” – przypomniała dyrektor szkoły Ewa Runo, witając uczestników i ich nauczycieli. – Dziś mamy 18. edycję Wyszkowskiego Dyktanda. Od samego początku konkurs odbywa się pod patronatem Burmistrza Wyszkowa i Starosty Powiatu Wyszkowksiego, a od 2012 r. Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
Życzyła piszącym sukcesu w zmaganiach z trudną polską ortografia. 
Uczniowie klas VII i gimnazjaliści pisali dyktando w sali gimnastycznej, natomiast reprezentanci szkół średnich w jednej z klas. Wszystkie prace zostały zakodowane. Najpierw uczestnicy wysłuchali tekstu dyktand w całości, aby poznać ich treść. Dopiero potem nauczycielki języka polskiego w SP4, organizatorki konkursu – Elżbieta Dobrzyńska i Ineza Pieniążek – przystąpiły do właściwego dyktowania.
Wyniki ortograficznej rywalizacji w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum:
I miejsce - Michał Świętoń, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Adelinie, gmina Zabrodzie
II miejsce - Julia Kwiatkowska, Szkoła Podstawowa w Długosiodle
III miejsce - Barbara Kwaśny, Szkoła Podstawowa w Woli Mystkowskiej, gmina Somianka
Kategoria szkół ponadgimnazjalnych:
I miejsce - Błażej Szurawski, I Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Wyszkowie
II miejsce - Roksana Malinowska, I Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Wyszkowie
III miejsce - Jakub Więcki, Zespół Szkół nr 3 im. J. Kochanowskiego w Wyszkowie.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom konkursu, a także ich opiekunom, laureatom - gratulują. Uroczyste wręczenie nagród zaplanowano na 13 czerwca, w trakcie Wyszkowskich Dni Nauki.
 

ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Są chlubą szkoły (foto)

Są chlubą szkoły (foto)

Szkoła Podstawowa nr 4, kontynuując tradycje Gimnazjum nr 2, zaprosiła do WOK Hutnik na koncert rodziców, których dzieci osiągnęły najlepsze wyniki w I półroczu roku szkolnego 20017/2018. Statuetkami „Sowa Mądra Głowa” zostali wyróżnieni najlepsi z najlepszych Marta Pękul i Piotr Zaniewski (śr. 5,29) oraz Amelia Choszczyk, Sandra Śliwkai Paulina Strzemieczna (śr. 5,13).
zobacz więcej
W sobotę wpadł klient, w niedzielę dostawca

W sobotę wpadł klient, w niedzielę dostawca

21-latka z marihuaną policja zatrzymała w sobotę. Szybko ustalono, u kogo się zaopatrywał i już następnego dnia zatrzymano dostawcę, 37-letniego mieszkańca tej samej gminy. Obaj mężczyźni już usłyszeli zarzuty. 
zobacz więcej
W wehikule wyobraźni (foto)

W wehikule wyobraźni (foto)

Lipcowe zajęcia dla dzieci w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” zakończyły się efektowną „Podróżą do świata dinozaurów”. Przy użyciu prostych przedmiotów i niezwykłej wyobraźni uczestnicy przenosili się w zamierzchłe czasy, dobrze przy tym się bawiąc.
zobacz więcej
Impreza pełna przeżyć (foto)

Impreza pełna przeżyć (foto)

Już po raz piąty w WOK „Hutnik” odbył się Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami "Otwarta Scena". 16 maja na scenie wystąpiło 100 uczniów z sześciu placówek oświatowych. – Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem waszych występów – mówiła kierownik WTZ. – Mottem tego festiwalu może być cytat z Polineusza: „Ważne jest, co w duszy gra, a nie co świeci na zewnątrz” – dodał wicestarosta. – Dla mnie to jest impreza co roku pełna przeżyć - wyznała szefowa koła.
zobacz więcej