Wyszkowska orkiestra się rozkręca

Wydarzenia

Wyszkowska orkiestra się rozkręca

19.01.2021
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Wielkimi krokami zbliża się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zdalnie, wirtualnie, ale niezmiennie - będzie się działo! Na Allegro już ruszyły licytacje wyszkowskich serduszek, sztab czeka na zgłoszenia muzyków i tancerzy, biegacze trenują, a harcerze wyznaczają trasę gry miejskiej.
 
Dotychczas to WOŚP wywracała Polskę do góry nogami, tym razem to epidemia próbuje przeszkodzić WOŚP. Wyszkowscy wolontariusze robią jednak, co mogą, by granie - jak co roku - było frajdą, a zbiórka przyniosła efekty.
 
Muzycznie dla WOŚP
Pandemia pandemią, ale podczas wyszkowskiego finału nie może zabraknąć dobrego rockowego brzmienia, prezentacji tanecznych, czy muzycznych występów solowych. Ponieważ organizacja koncertów, ze względu na obostrzenia, jest niemożliwa, wyszkowski sztab zaprasza artystów i widzów do studia online i na wirtualne koncerty.
Chcesz wystąpić? Nagraj max. 15-minutowy materiał wideo (obraz i dźwięk) oraz krótko opisz siebie lub swój zespół. Materiały prześlij na adres wosp.wyszkow@gmail.com lub dostarcz osobiście do Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”. Wybrane nagrania odtworzone zostaną w dniu finału w wyszkowskim studiu WOŚP. Na zgłoszenia sztab czeka do 26 stycznia 2021 r.
Jakie powinno być nagranie? Bardzo ważne, aby materiał wideo był w rozdzielczości maksymalnej tj. 1920x1080 pikseli, zakodowany w jednym z formatów: mp4, mpg, mov oraz w rozmiarze nie przekraczającym 2 GB. W razie wątpliwości należy skontaktować się z WOK „Hutnik”.
 
Harcerska gra miejska
Harcerze Hufca ZHP Wyszków zapraszają na W TO MI GRAJ, czyli harcerską grę miejską.
Gra odbędzie się 31 stycznia, w dniu finału. Patrole, maksymalnie 5-osobowe, zdobywają 20 punktów rozmieszczonych po całym mieście oraz wykonują krótkie zadania. 
Co należy zrobić aby się zgłosić? Jedynie wysłać maila, na adres: marlena.borczon@zhp.net.pl, zawierające: imiona i nazwiska członków patrolu, numer telefonu i e-mail osoby kontaktowej. UWAGA! W każdym patrolu powinna być przynajmniej jedna osoba pełnoletnia. Nie ma ograniczenia wiekowego – harcerze zapraszają wszystkich. Zgłoszenia przyjmują do 26 stycznia.
Każda osoba uczestnicząca w wydarzeniu zobowiązana jest do wrzucania na starcie min. 5 zł do puszki.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 798-615-152 (phm. Joanna Dąbrowska).
Na grę zapraszają: phm. Joanna Dąbrowska i phm. Marlena Borczon, instruktorki Hufca ZHP Rój Promienistych im. T. Zawadzkiego „Zośki” w Wyszkowie.
 
Bieg „Policz się z cukrzycą!”
… też będzie, choć nie w takiej formie, jak co roku. Miłośnicy biegania z udziału na pewno jednak nie zrezygnują. Aby wziąć udział w biegu, należy wpłacić min. 30 zł do wyszkowskiej eSkarbonki, a mejla z potwierdzeniem wpłaty od PayU przesłać na adres: wosp.wyszkow@gmail.com. Sztab odeśle numer startowy. Po przebiegnięciu minimum 3 km w dniach: 29 - 31 stycznia prześlijcie screena z aplikacji biegowej oraz zdjęcie, a medal i gadżet odbierzcie z WOK „Hutnik”.
 
Ruszyły licytacje
Wyszkowski sztab rozpoczął pierwsze licytacje na Allegro. Już teraz licytować można 26 srebrnych serduszek. Serduszko złote #1 oraz srebrne #13 i #29 zostaną zlicytowane online w dniu finału, 31 stycznia. Dostęp do platformy licytacji zostanie udostępniony kilka dni wcześniej.MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość