Wypuścili na wolność bażanty (foto)

Wydarzenia

Wypuścili na wolność bażanty (foto)

12.10.2019
autor: Starostwo Powiatowe
W ciekawym przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie szkół podstawowych w Knurowcu i w Trzciance. W czwartek wypuścili na wolność 50 bażantów z zamkniętej hodowli.
 
Widzieć go – symbol szczęścia, zdrowia, zadowolenia z życia. Majestatyczne, wytworne, z bajecznie długimi ogonami. Bażanty - to one stanowiły niezwykłą okazję do żywej lekcji przyrody dla uczniów szkół podstawowych w Knurowcu i w Trzciance. W Starej Pecynie, wspólnie z przedstawicielami Powiatu Wyszkowskiego i Koła Łowieckiego „Bekas” z Ostrowi Mazowieckiej wypuścili 50 bażantów z zamkniętej hodowli na wolność. Akcja zasiedlania tych ptaków w celu poprawy stanu zwierzyny drobnej na terenie Obwodu Łowieckiego 140 (Stara Pecyna i Plewki) prowadzona jest już od 8 lat, dzięki czemu systematycznie rośnie liczebność gatunku w naszym powiecie. Wartym odnotowania jest również fakt, że w dzierżawionym obwodzie nie są prowadzone polowania na bażanty.
W trakcie ponad dwugodzinnego spotkania przedstawiciele KŁ opowiadali uczniom, czym różni się samica i samiec bażanta, przybliżyli ich zwyczaje, miejsca gniazdowania i rolę, jaką pełnią w ekosystemie. Podczas plenerowej lekcji przyrody najmłodsi poznawali tajniki lasu i dzikich zwierząt a także tradycje i zasady łowiectwa. Myśliwi zapewnili, że akcja reintrodukycjna wynika z etyki łowieckiej i chęci dbania o zwierzęta.
Całe spotkanie na łonie natury zostało zwieńczone wspólnym ogniskiem i deklaracjami ze strony zarówno szkół, jak i samorządu odnośnie kolejnych wspólnych działań ekologicznych.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość