Wychowują pokolenia wyszkowian (foto)

Wydarzenia

Wychowują pokolenia wyszkowian (foto)

19.10.2018
autor: Elżbieta Szczuka
15 października do WOK „Hutnik” Burmistrz Wyszkowa zaprosił czynnych i emerytowanych pracowników oświaty na gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Zaczęły się miłą niespodzianką – koncertem Olgi Bończyk. 
Obchody DEN zaczęły się godzinnym koncertem Olgi Bończyk, aktorki i wokalistki. 
– Czuję się zaszczycona, że mogę być częścią tego pięknego święta. 
 Artystka szybko nawiązała kontakt z publicznością. Zaśpiewała niezapomniane przeboje z repertuaru Marylin Monroe, Dalidy, Ireny Santor, Haliny Kunickiej, Anny Jantar, Zbigniewa Wodeckiego, piosenki przeplatała anegdotkami. Na koniec wspólnie z salą zaśpiewała „Remedium” z repertuaru Maryli Rodowicz.
Okolicznościowe wystąpienie miał burmistrz Grzegorz Nowosielski.
- Tak jak nasza dzisiejsza gwiazda zawsze miałem szczęście do swoich pedagogów. Z niektórymi z nich współpracuję do dziś, chociażby z przewodniczącym komisji oświaty Janem Hryniewiczem. Nauczył mnie wielu przydatnych rzeczy, np. jak zrobić ostrzałkę do ołówków – opowiadał z uśmiechem. - Ale najdroższego sercu nauczyciela miałem w domu, mój śp. tata był pedagogiem. Było tysiące pozytywnych aspektów z tego płynących, ale jeden był negatywny. W tamtych dobrych, uczniowskich czasach, kiedy żyło się od wywiadówki do wywiadówki, bo nikt jeszcze nie wynalazł dziennika elektronicznego, mój tata sprawdzał dziennik co trzy dni. Ale może dzięki temu, tak jak pani Olga, jestem tu, gdzie jestem. Za co wszystkim pedagogom jestem dzisiaj wdzięczny.
Ciąg dalszy wystąpienia był już nie tak osobisty.
- Mądrość to myśleć ze sceptycyzmem, ale działać z optymizmem. Państwa mądrością zatem wychowujemy kolejne pokolenia wyszkowian. Edukacja w naszej gminie to nasza wspólna sprawa. Szkoła to uczniowie, nauczyciele, rodzice, ale też samorządy jako organy prowadzące szkół. Razem musimy stawiać czoło wyzwaniom systemowym, cywilizacyjnym, codziennym. Wiem, że potrafimy to robić z sukcesem, tylko trzeba postawić na współpracę, dialog i życzliwość. Dla nas wszystkich w szkole najważniejszy jest uczeń i z myślą o nim zawsze jestem otwarty na współpracę i zachęcam do niej, obiecując wsparcie i zrozumienie dla twórczych i kreatywnych nauczycieli. Jesteśmy i zawsze będziemy dla was partnerem w waszej edukacyjnej misji.
Życzył nauczycielom, żeby ich praca dawała radość i satysfakcję, szacunku, sympatii, zrozumienia rodziców, ciągle nowej motywacji do działania.
Wyróżniającym się nauczycielom (w minionym roku szkolnym prowadzili uczniów do sukcesów w zawodach i konkursach przedmiotowych, angażowali się w życie szkoły i społeczności lokalnej) wręczył Nagrody Burmistrza. Otrzymali je: Adrianna Rozenek (SP w Leszczydole-Nowinach), Marianna Wołyniec (SP w Rybnie), Elżbieta Matak (SP nr 2 w Wyszkowie), Mirosława Przybysz (Przedszkole nr 2 w Wyszkowie), Krystyna Szczuka-Wiśniewska (SP nr 5 w Wyszkowie), Agnieszka Pałka (SP nr 4 w Wyszkowie), Hanna Zdunek (SP w Lucynowie), Iwona Woźniakowska (SP nr 1 w Wyszkowie), Karol Wołynko (SP nr 3 w Wyszkowie), Renata Wróbel (SP w Leszczydole Starym), Katarzyna Sadkowska (Przedszkole nr 1 w Wyszkowie) oraz dyrektorzy Hanna Dziubiel (SP nr 1), Wiesław Pasek (SP nr 2), Alina Oleksiak (SP nr 3), Ewa Runo (SP nr 4), Zbigniew Szczerba (SP nr 5), Urszula Gałecka (SP w Lucynowie), Agnieszka Drążewska (SP w Leszczydole Starym), Wiesław Mielczarczyk (SP w Rybnie), Krzysztof Ochmański (SP w Leszczydole-Nowinach).
Tytuł „Dobrego wychowawcy” otrzymali: Anna Grześkiewicz, Barbara Ochmańska, Agnieszka Chacińska, Marta Kotarska i Barbara Bloch - z SP nr 1 w Wyszkowie, Hanna Ambroziak, Anna Groszkiewicz, Barbara Rusak i Tomasz Skwierczyński – z SP nr 2 w Wyszkowie, Renata Furtacz, Agnieszka Michalik i  Dorota Dąbkowska i Danuta Kupiec - SP nr 3 w Wyszkowie, Iwona Dudek, Katarzyna Czechowska i Aleksandra Lange – SP nr 4 w Wyszkowie, Paweł Baranowski, Helena Świderska, Małgorzata Wiśniewska i Wioletta Wysocka – SP nr 5 w Wyszkowie, Joanna Zawisza i Urszula Powierza - SP w Lucynowie, Anna Wasiak-Fijałkowska i Mariola Dworecka (SP w Leszczydole Starym, Elżbieta Szymańska – SP w Leszczydole-Nowinach, Ewelina Salwin, Agnieszka Pietrzak i Beata Jakubczak - SP w Rybnie.
Po uroczystości zebrani zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość