WTBS rozpoczął budowę kolejnego bloku

Wydarzenia

WTBS rozpoczął budowę kolejnego bloku

28.09.2021
autor: Urząd Miejski, opr. SB
Rozpoczęła się budowa nowego bloku WTBS na os. Na Skarpie przy ul. Łącznej.  
 
Przetarg na budowę wygrała ostrołęcka firma BUDOMUR z zaoferowaną ceną 9 mln 672 tys. zł. To kwota znacznie wyższa od kosztorysu inwestorskiego sporządzonego na początku 2021 r. Inwestycja zostanie sfinansowana w dużej mierze z kredytu preferencyjnego z BGK (6 mln zł). Pozostałe źródła finansowania to partycypacja od przyszłych najemców w wysokości nie przekraczającej 30% kosztów budowy, środki pozyskane z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa (1 mln 071 tys. zł) oraz środki własne WTBS.
Wykonawca wszedł już na plac budowy. Uzgodniony harmonogram zakłada zasiedlenie mieszkań w 2023 r.
Z oferty mieszkań na wynajem w pierwszej kolejności będą mogły skorzystać osoby, które już złożyły wnioski o wynajem lub zamianę mieszkania gminnego oraz w zasobach TBS. To oferta również dla zakładów pracy zainteresowanych pozyskaniem mieszkań dla swoich pracowników oraz wszystkich zainteresowanych wynajęciem mieszkania, w szczególności rodzin wychowujących dzieci, rozpoczynających aktywność zawodową, nieposiadających zdolności kredytowej i środków finansowych na zakup mieszkań na rynku.
Na os. Na Skarpie powstanie kolejny budynek wielorodzinny z 41 mieszkaniami, 5-kondygnacyjny (w tym kondygnacja podziemna z miejscami postojowymi dla samochodów osobowych i poddasze użytkowe). Mieszkania realizowane są w stanie wykończonym „pod klucz”.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość