Wspólnego języka szukali w bibliotece (foto)

Wydarzenia

Wspólnego języka szukali w bibliotece (foto)

08.10.2019
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. SB, Biblioteka Miejska
Nauka capoeiry, spotkanie autorskie czy tajemnicza losowanka grozy - to niektóre atrakcje Nocy Bibliotek, na którą wyszkowska książnica zaprosiła w sobotę 5 października.
 
Wspólną noc w Bibliotece Miejskiej rozpoczęło spotkanie autorskie z Karoliną Nowakowską, pochodzącą z Wyszkowa pisarką dla dzieci i rodziców. Punktem wyjścia była książka „Niezwykła podróż Alaby” - opowieść o dziewczynce, która po raz pierwszy w życiu opuszcza rodzinny dom o nazwie TUTAJ i wyrusza w nieznany świat nazwany TAM. Każde odwiedzane przez nią miejsce jest pełne niespodzianek, niesamowitych rzeczy i ludzi, których nigdy wcześniej nie znała. Książeczka czytana była nie tylko po polsku, ale też angielsku, hiszpańsku i portugalsku, dzięki czemu dzieci mogły nauczyć się chociaż kilku słów w obcych językach. To doskonała odpowiedź na hasło tegorocznej Nocy Bibliotek, takie samo w całej Polsce - „Znajdźmy wspólny język”. Pani Karolinie towarzyszyli goście z Brazylii, którzy opowiedzieli o życiu w tym egzotycznym dla nas kraju i pokazali, czym jest capoeira.
W programie Nocy Bibliotek znalazły się też zabawy ruchowe i komiksowe warsztaty plastyczne „Mój superbohater” oraz wspólne oglądanie familijnego filmu „Ptyś i Bill”.
W czytelni naukowej czekała wystawa „Komiks i manga” ze zbiorów Klubu Miłośników Fantastyki „Bractwo Pendragona”. Można było założyć kartę biblioteczną, wypożyczyć książki, a także zwrócić te zaległe bez naliczonych opłat.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość