Wydarzenia

1 / 6

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w plenerze?

13.11.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Taką propozycję wysunęła gmina Wyszków, która wzięła na siebie przygotowanie jubileuszowego, 25. finału WOŚP. Większość osób obecnych 10 listopada na pierwszym spotkaniu organizacyjnym pomysł poparła, choć wątpliwości nie brakowało.
25. finał WOŚP odbędzie się 15 stycznia 2017 r. Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.
W organizację jubileuszowego finału włączył się urząd miejski. Impreza zostanie wpisana do kalendarza gminnych imprez, a szefem sztabu będzie dyr. WOK Hutnik Mariusz Kowalski. Na pierwsze spotkanie organizacyjne zaproszono nie tylko wolontariuszy, ale również firmy, organizacje pozarządowe, stowarzyszenia i grupy nieformalne.
Miejski wydział promocji proponuje, by tym razem finał odbył się w plenerze, na placu Miejskim. Przypomnijmy, że od kilku lat wyszkowskie finały WOŚP organizowano w „Hutniku”. – Momentami sala okazywała się za mała – zauważył dyr. Kowalski. Na czwartkowym spotkaniu pomysł imprezy na świeżym powietrzu spotkał się z akceptacją większości zgromadzonych, choć nie brakowało uwag. Wątpliwości dotyczyły m.in. kapryśnej pogody.
Tomasz Abramczyk nie jest zwolennikiem prowadzenia w plenerze licytacji. – Trudno wyobrazić sobie prowadzenie 2-godzinnej licytacji przy mrozie – przekonywał. Jeśli scena ustawiona byłaby na placu Miejskim, licytacja mogłaby odbyć się w bibliotece. - Mamy salę, na której jest możliwość prezentacji licytowanych przedmiotów - zaprosiła dyr. Małgorzata Ślesik-Nasiadko.
Pod uwagę brane były zresztą różne lokalizacje: parking hali WOSiR, ulica przy „Hutniku” lub teren pobliskiej szkoły i przedszkola. Z hali sportowej jako zaplecza można by było korzystać dopiero od południa, gdy pomieszczenia zostaną posprzątane po sobotniej studniówce. Z kolei organizacja imprezy przy „Hutniku” wymagałaby zamknięcia ulicy.
Zwolennikami imprezy na świeżym powietrzu są m.in. harcerze. Już planują pokazy ratownictwa medycznego, np. po zderzeniu samochodów i gry terenowe dla dzieci; poprowadzą loterię fantową i kawiarenkę. Pokazy chętnie przygotują klasy mundurowe z „Kopernika”. 
Wciąż otwarta pozostaje kwestia programu imprezy. Gmina postara się zapewnić gwiazdę - a w zasadzie, jak zaznaczył naczelnik wydziału promocji Leszek Marszał - gwiazdeczkę wieczoru. – W innych miastach sprawdzają się imprezy w plenerze. Czemu Wyszków miałby sobie z tym nie poradzić? – przekonywał.
Stowarzyszenie „Alternator” planuje na piątek koncert rockowy w Starym Browarze, a I Liceum Ogólnokształcące – na sobotę turniej sportowy.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość