W swoim mieszkaniu nielegalnie produkował bimber (FOTO)

Wydarzenia

W swoim mieszkaniu nielegalnie produkował bimber (FOTO)

22.09.2022
autor: referat dw. z PGiK KPP Wyszków, opr. SB
Aparaturę do domowej produkcji alkoholu etylowego oraz ponad 400 litrów gotowego produktu policja znalazła w mieszkaniu 64-letniego wyszkowianina. Ponieważ mężczyzna nie otwierał, mundurowi zdecydowali się na siłowe wejście do mieszkania.
 
Funkcjonariusze referatu dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją KPP w Wyszkowie ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie Wyszkowa jest nielegalnie produkowany alkohol. Na miejsce udali się we wtorek 20 września. Mimo wielokrotnego pukania do drzwi i dobiegających z wewnątrz mieszkania odgłosów, nikt nie otwierał. Policjanci podjęli decyzję o wejściu siłowym. Przy wsparciu strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie weszli przez jedno z okien balkonowych.
W mieszkaniu mundurowi zastali 64-letniego mężczyznę. Zabezpieczyli 15 pojemników z cieczą o silnej woni alkoholu (tzw. zacieru) oraz wydestylowanego już alkoholu, beczki z zacierem, a także jeszcze gorącą metalową beczkę wraz ze specjalną aparaturą, która znajdowała się w kuchni. W sumie zabezpieczono ponad 400 litrów alkoholu.
64-letniemu mieszkańcowi Wyszkowa za wyrabianie alkoholu etylowego bez wymaganego zezwolenia grozi wysoka grzywna i kara do roku pozbawienia wolności.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Dożynki Powiatu Wyszkowskiego, Gminy Długosiodło i Diecezji Łomżyńskiej (FOTO)

Dożynki Powiatu Wyszkowskiego, Gminy Długosiodło i Diecezji Łomżyńskiej (FOTO)

Wyjątkowy charakter miały tegoroczne dożynki w Długosiodle. Gmina w sercu Puszczy Białej była gospodarzem dożynek Powiatu Wyszkowskiego i Diecezji Łomżyńskiej. Tłumy były więc zarówno podczas części oficjalnej, jak i artystycznej, podczas której wystąpiły zespoły kultywujące muzyczne tradycje naszego regionu, zespoły bliskie fanom disco, ale też muzycy, w których żyłach płynie góralska krew.
zobacz więcej
W rocznicę napaści ZSRR na Polskę

W rocznicę napaści ZSRR na Polskę

Prawo i Sprawiedliwość w Wyszkowie oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Warszawa Wschód „Obwód Rajski Ptak” Koło w Wyszkowie zapraszają mieszkańców do udziału w obchodach 84. rocznicy napaści sowieckiej na Polskę. Uroczystość odbędzie się 17 września (w niedzielę) o godz. 18:00 w Wyszkowie.
zobacz więcej
Co warto kupować do biura online?

Co warto kupować do biura online?

Zaopatrzenie firmy w wodę, zimne i gorące napoje czy słodycze jest bardzo ważne dla dobrej kondycji pracowników i atmosfery w miejscu pracy. Dbałość o te aspekty przyczynia się do wyższej wydajności zatrudnionych osób i ich zadowolenia z wykonywanych obowiązków zawodowych. Napoje i słodyczy tworzą przyjemne przerwy w ciągu dnia i budują pozytywny wizerunek firmy w oczach partnerów biznesowych i Klientów.
zobacz więcej
Kolej na park i kolej na zmiany w planie

Kolej na park i kolej na zmiany w planie

Na najbliższej sesji (28 września) radni podejmą decyzję w sprawie uwzględnienia lub odrzucenia uwag zgłoszonych do projektu planu zagospodarowania terenu przy torach, gdzie gmina planuje realizację projektu „Kolej na park”. Z dyskusji wynika, że radni nie są przekonani do zmian, zwłaszcza zmniejszania powierzchni biologicznie czynnej.
zobacz więcej