W swoim mieszkaniu nielegalnie produkował bimber (FOTO)

Wydarzenia

W swoim mieszkaniu nielegalnie produkował bimber (FOTO)

22.09.2022
autor: referat dw. z PGiK KPP Wyszków, opr. SB
Aparaturę do domowej produkcji alkoholu etylowego oraz ponad 400 litrów gotowego produktu policja znalazła w mieszkaniu 64-letniego wyszkowianina. Ponieważ mężczyzna nie otwierał, mundurowi zdecydowali się na siłowe wejście do mieszkania.
 
Funkcjonariusze referatu dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją KPP w Wyszkowie ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie Wyszkowa jest nielegalnie produkowany alkohol. Na miejsce udali się we wtorek 20 września. Mimo wielokrotnego pukania do drzwi i dobiegających z wewnątrz mieszkania odgłosów, nikt nie otwierał. Policjanci podjęli decyzję o wejściu siłowym. Przy wsparciu strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie weszli przez jedno z okien balkonowych.
W mieszkaniu mundurowi zastali 64-letniego mężczyznę. Zabezpieczyli 15 pojemników z cieczą o silnej woni alkoholu (tzw. zacieru) oraz wydestylowanego już alkoholu, beczki z zacierem, a także jeszcze gorącą metalową beczkę wraz ze specjalną aparaturą, która znajdowała się w kuchni. W sumie zabezpieczono ponad 400 litrów alkoholu.
64-letniemu mieszkańcowi Wyszkowa za wyrabianie alkoholu etylowego bez wymaganego zezwolenia grozi wysoka grzywna i kara do roku pozbawienia wolności.
SPECTRUM kopia
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość