W styczniu nowa siedziba ZUS

Wydarzenia

W styczniu nowa siedziba ZUS

21.12.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Na 3 stycznia planowane jest otwarcie nowej sali obsługi klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przy ul. Chopina 9.
Wyszkowski inspektorat ZUS od lat narzeka na problemy lokalowe. Pierwotnie planował budowę nowej siedziby przy ul.11 Listopada, naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 1. Ponieważ jednak między biblioteką a galerią handlową gmina chce wybudować ratusz, przekonała ZUS do zmiany zamiarów, przedstawiła kilka propozycji, m.in. kupienie lokalu w bloku u jednego z deweloperów. Ostatecznie nabyła od ZUS działkę wielkości 1.075 m kw., gdzie obecnie znajduje się dziki parking. W planie zagospodarowania teren przeznaczony jest już pod ratusz, rynek i usługi.
Od lat inspektorat ZUS w Wyszkowie mieści się w bloku przy ul. Sowińskiego 83. Znajdująca się w holu sala obsługi klientów pozwala na funkcjonowanie jedynie sześciu stanowisk. To zbyt mało jak na potrzeby lokalnej społeczności. – Nowy lokal umożliwi stworzenie dziewięciu nowoczesnych stanowisk obsługi klientów, które skrócą czas oczekiwania na obsługę. Wyszków zasługuje na poprawę warunków obsługi i dopełnimy wszelkich starań, aby je zapewnić – już w połowie roku zapowiadał dyrektor oddziału ZUS w Płocku, informując o rozpoczęciu prac w budynku przy ul. Chopina.
Inspektorat nie przenosi się w całości. Dlatego ważne, że druga siedziba znajduje się w odległości ok. 100 m, praktycznie vis a vis obecnej. – Dogodny dojazd, brak barier architektonicznych, wejście usytuowane na poziomie chodnika, do tego w bezpośredniej odległości znajdują się dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych – zalety nowej siedziby wylicza naczelnik wydziału administracyjno-gospodarczego płockiego ZUS.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość