W jaki sposób działa monitoring wizyjny?

Wydarzenia

W jaki sposób działa monitoring wizyjny?

27.05.2018
autor: Red.
Miejsca publiczne są szczególnie narażone na napady, włamania czy kradzieże. Ponadto w tychże miejscach niezwykle często dochodzi do innych szkód, takich jak m.in. pożary.

Skuteczną formą zabezpieczenia oraz ochrony przed tego rodzaju zdarzeniami może okazać się zastosowanie monitoringu wizyjnego.

 

W jaki sposób działa monitoring wizyjny? Odpowiedz w dzisiejszym tekście.

 

Monitoring wizyjny – definicja

 

Monitoring wizyjny - https://www.montersi.pl/telewizja-przemyslowa to system wykrywania zagrożeń, który opiewa w nieustanną obserwację danego obszaru. Do najbardziej newralgicznych miejsc zaliczamy ulice, wnętrza oraz otoczenia obiektów handlowych, obiekty użyteczności publicznej, zakłady przemysłowe, a nawet wnętrza pojazdów transportu publicznego. Nie wolno zapominać także o prywatnych posesjach. Ów system bywa także nazywany skrótem – CCTV od angielskiego określenia „Closed Circuit TV”. Do głównych elementów systemu należą kamery rozlokowane w miejscach szczególnie narażonych.

 

Działanie monitoringu wizyjnego

 

Zanim przejdziemy do opisu działania tytułowego rodzaju monitoringu warto wspomnieć w kilku słowach o monitoringu alarmowym. Drugi z wariantów działa na zasadzie sieci czujników automatycznie wykrywających zagrożenia. W przeciwieństwie do niego – monitoring wizyjny wymaga aktywnego działania pracowników obsługujących urządzenia monitorujące – zwłaszcza ich spostrzegawczości. Kamery zainstalowane w określonym miejscu przesyłają sygnał obrazu na żywo do pomieszczenia w którym rozlokowano monitory. Celem obecności pracownika obsługującego jest oglądanie owej transmisji w celu zauważenia niepokojących sytuacji. W przypadku ewentualnego zagrożenia są oni zobowiązani do powiadomienia odpowiednich służb, które w sposób natychmiastowy powinny podjąć działania interwencyjne. 

Dane statystyczne ukazują, iż tytułowa forma monitorowania walnie przyczynia się do zwiększenia efektywności działań służb takich jak straż miejska, policja, straż pożarna, a nawet pogotowie. Obecność kamer spełniających również prewencyjną rolę jest przede wszystkim ogromnym udogodnieniem dla firm ochroniarskich obsługujących dany obiekt. W efekcie zmniejsza się liczba napadów, kradzieży, włamań etc, a co za tym idzie – minimalizacji ulegają koszta związane z utrzymaniem danego budynku.

 

W jaki sposób zaopatrzyć się w profesjonalny monitoring wizyjny? Najrozsądniej skorzystać z oferty renomowanej marki. Przykładem takiej firmy jest marka – Montersi.pl. W szerokiej ofercie znajdziemy ponadto inne ciekawe rozwiązania takie jak automatyka bram, systemy alarmowe, systemy ppoż. bądź switche PoE dostępne pod adresem: https://www.montersi.pl/switche-poe-do-monitoringu


Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość