W Internecie sprzedawał konsole do gier, których nie posiadał

Wydarzenia

W Internecie sprzedawał konsole do gier, których nie posiadał

26.05.2023
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Osiem zarzutów oszustwa usłyszał 19-latek z Wyszkowa, który przez Internet sprzedawał konsole do gier, których w rzeczywistości nie posiadał.
 
Zakupy przez Internet cieszą się olbrzymią popularnością. Niestety, ta forma jest szczególnie narażona na działania oszustów i naciągaczy, zwłaszcza że namierzenie oszustów i pociągnięcie ich do odpowiedzialności jest niezwykle trudne. Przestępcy często działają z różnych stron Polski i z zagranicy, co dodatkowo utrudnia ich wykrycie. - Dlatego warto podkreślić skuteczną pracę policjantów z referatu dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie - podkreśla jej rzecznik kom. Damian Wroczyński. - Dzięki ich zaangażowaniu, żmudnemu zbieraniu i analizowaniu dowodów oszust internetowy, który ma na koncie kilka oszustw, nie jest bezkarny. Mężczyzna oferował poprzez platformę sprzedażową popularnego portalu społecznościowego konsolę do gier.
Z ustaleń śledczych wynika, iż kupujący miał jedynie wpłacić zaliczkę za oferowany sprzęt. Jak się później okazało, przedmiot był fikcyjny i nigdy nie trafił do odbiorców. Po wpłaceniu ustalonej wcześniej sumy kontakt ze sprzedającym się urywał. Ofiarami oszusta padło osiem osób z terenu całego kraju.
Policjanci ustalili dane personalne podejrzewanego mężczyzny, a następnie do niego dotarli. Okazał się nim być 19-latek z Wyszkowa. Kilka dni temu wyszkowianin usłyszał 8 zarzutów oszustwa, do których się przyznał. Śledczy ustalają, czy większa liczba osób nie padła ofiarą oszusta internetowego.
Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie
ul. gen. Wł. Sikorskiego 23/31,
07-200 Wyszków

ogłasza

Konkurs na stanowisko
PREZESA
ZARZĄDU SPÓŁDZIELNI

Szczegóły konkursu, wymagania wobec kandydatów oraz tryb i termin składania ofert, a także Regulamin prowadzenia konkursu dostępne są na stronie internetowej Spółdzielni (www.smspojnik.pl)

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie