W grudniu trzy handlowe niedziele?

Wydarzenia

W grudniu trzy handlowe niedziele?

02.12.2020
autor:
Wygląda na to, że 6 grudnia będzie niedzielą handlową. Zakupy będzie można zrobić także w niedziele 13 i 20 grudnia. 
 
W środę 2 grudnia senatorowie zdecydowaną większością poprali nowelizację ustawy, która incydentalnie zniesie zakaz handlu w niedzielę 6 grudnia. Został już tylko podpis prezydenta.
W uzasadnieniu ustawy zwrócono uwagę, że okres przedświąteczny, zwłaszcza przed świętami Bożego Narodzenia, jest czasem, w którym liczba klientów dokonujących zakupów jest znaczna, a obowiązują nas epidemiologiczne obostrzenia: "Aby rozłożyć ten proces w czasie, a tym samym zmniejszyć liczbę klientów robiących zakupy w tym samym czasie, zasadne jest wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej w dniu 6 grudnia 2020 r. Z jednej strony umożliwi to zachowanie ograniczeń sanitarnych w związku z trwającą epidemią, a z drugiej strony będzie miało pozytywny wpływ na przedsiębiorców, przyczyniając się do poprawy ich sytuacji finansowej".
Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami o ograniczeniu handlu w niedziele, w 2020 roku zakaz handlu nie będzie obowiązywał też w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie, tj. 13 i 20 grudnia.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
W niedzielę Wigilia Miejska i Jarmark Bożonarodzeniowy

W niedzielę Wigilia Miejska i Jarmark Bożonarodzeniowy

Po rocznej przerwie spowodowanej obostrzeniami epidemiologicznymi wraca tradycja organizowania w Wyszkowie plenerowych Wigilii Miejskich. Gmina Wyszków i Klub Przyjaciół Wyszkowa zapraszają w niedzielę 19 grudnia o godz. 16 na pl. Miejski. 
zobacz więcej
Sintra - portugalska perełka

Sintra - portugalska perełka

Trudno jest sobie obecnie wyobrazić zwiedzanie stolicy Portugalii bez choćby krótkiego, jednodniowego wypadu do położonej nieopodal Sintry. Samo miasto, zaplecze turystyczne stołecznej Lizbony stanowi wyjątkową destynację, szczególnie dla gości o romantycznej naturze, którzy znajdę w obrębie starówki, czy oplatających, nadoceanicznych wzgórz urokliwe miejsca, wyjęte niczym wprost z bajkowego, odrealnionego świata.
zobacz więcej
Uroczysko Bykowce – miejsce zapisane w pamięci pokoleń (foto)

Uroczysko Bykowce – miejsce zapisane w pamięci pokoleń (foto)

30 stycznia 2018 r. w gm. Długosiodło, na uroczysku Bykowce, odbyła się patriotyczna uroczystość w hołdzie powstańcom styczniowym. W 155. rocznicę bitwy pod Łączką postawiono i poświęcono 6-metrowy dębowy krzyż, pamiątkową tablicę, odprawiona została msza polowa. W uroczystości liczny udział wzięli uczniowie szkół średnich powiatu wyszkowskiego.
zobacz więcej
Ustępujemy my, ustępuje pan burmistrz, chociaż może mniej (foto)

Ustępujemy my, ustępuje pan burmistrz, chociaż może mniej (foto)

Przy jednym głosie wstrzymującym burmistrz Grzegorz Nowosielski otrzymał, 21 czerwca, od rady miejskiej absolutorium za ubiegły rok. – Dochody wykonano powyżej planu, co potwierdza dynamiczny rozwój naszej gminy – podsumowując rok 2015, podkreślił skarbnik gminy Dariusz Korczakowski. Zauważył, że z roku na rok rosną dochody gminy, a maleje zadłużenie.
- Trzeba to zawdzięczać przede wszystkim mądrej polityce burmistrza, skarbnika, nas radnych – sytuację finansową i inwestycje chwalił radny Jan Abramczyk, zwracając jednak uwagę na niskie środki pozyskane z zewnątrz.
zobacz więcej

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie
ul. gen. Wł. Sikorskiego 23/31,
07-200 Wyszków

ogłasza

Konkurs na stanowisko
PREZESA
ZARZĄDU SPÓŁDZIELNI

Szczegóły konkursu, wymagania wobec kandydatów oraz tryb i termin składania ofert, a także Regulamin prowadzenia konkursu dostępne są na stronie internetowej Spółdzielni (www.smspojnik.pl)

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie