Uwierzyli oszustom podającym się za policję

Wydarzenia

Uwierzyli oszustom podającym się za policję

15.07.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Naiwność starszego małżeństwa z Wyszkowa wykorzystali oszuści podający się za funkcjonariuszy CBŚP. Seniorzy stracili kilka tysięcy złotych.
 
Mimo wielu akcji profilaktycznych, wciąż zdarzają się przypadki oszustw metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”. Grupy przestępcze oszukują głównie starsze osoby i wyłudzają pieniądze, stanowiące wszystkie oszczędności.
Ofiarami oszustów padli seniorzy z Wyszkowa, do których zgłosili się mężczyźni podający się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego. Twierdzili, że w mieszkaniu małżeństwa ma dość do kradzieży, w związku z czym CBŚP zabezpieczy ich pieniądze. W ten sposób mieszkańcy Wyszkowa stracili kilka tysięcy złotych. O całym zdarzeniu policję poinformowali we wtorek 14 lipca.
Policja apeluje do seniorów o ostrożność, a do ich rodzin o uczulanie i przypominanie seniorom o kilku podstawowych zasadach, które mogą ustrzec przed utratą oszczędności:
nigdy nie przekazuj pieniędzy obcej osobie
policjanci nigdy nie proszą o wybranie pieniędzy z banku i przekazanie ich, a tym bardziej pozostawienie w wyznaczonym miejscu
nigdy nie dzwoń na numery wskazane przez rozmówcę telefonicznego
rozłącz się ze rozmówcą, zadzwoń do bliskich i zapytaj, czy faktycznie potrzebują pomocy
o próbie wyłudzenia natychmiast poinformuj policję
jeśli obcy chce przekonać cię do przekazania pieniędzy, zamiast do banku, skieruj kroki do najbliższej jednostki policji.
- Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych: informujmy naszych rodziców, dziadków, mieszkających samotnie sąsiadów o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość - podkreśla rzecznik wyszkowskiej policji podkom. Damian Wroczyński. - Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Ważne zmiany dla kierowców i pieszych

Ważne zmiany dla kierowców i pieszych

Prędkość 50 km/h w obszarze zabudowanym przez całą dobę, większe przywileje dla pieszych w rejonie pasów, ale też zakaz korzystania z komórek podczas przechodzenia przez jezdnię oraz uregulowanie kwestii bezpiecznej odległości między pojazdami na autostradach i drogach ekspresowych - nowe przepisy wejdą w życie 1 czerwca.
zobacz więcej
Złodziej w rękach policji. Zdradziło go nerwowe zachowanie

Złodziej w rękach policji. Zdradziło go nerwowe zachowanie

Nerwowe zachowanie kontrolowanego kierowcy wzbudziło podejrzenia policjantów. Powodem były znajdujące się w aucie kradzione katalizatory.  
zobacz więcej
Herbata odchudzająca, czyli napój który wspomaga w walce z kilogramami

Herbata odchudzająca, czyli napój który wspomaga w walce z kilogramami

Herbata towarzyszy ludziom od tysięcy lat. Nie każdy jednak ma świadomość, że jest to nie tylko pyszny, aromatyczny napój, ale również środek, który może wspomóc walkę z kilogramami. W herbacianych listkach znajdują się olejki eteryczne, które koją nerwy i ułatwiają odprężenie, a tym samym zmniejszają stres i uczucie napięcia. Tym prostym sposobem usprawniają trawienie i przyspieszają przemianę materii. W sprzedaży znaleźć można różne mieszanki odchudzające, dlatego warto wiedzieć, które z nich są najskuteczniejsze.
zobacz więcej
Slalomem ze sklepu (wideo)

Slalomem ze sklepu (wideo)

Mając prawie trzy promile alkoholu, wsiadł na skuter i pojechał po zakupy do sklepu. Nagranie, jak jedzie całą szerokością drogi, przekazał świadek zdarzenia, który powiadomił policję.
zobacz więcej