Uwaga! Tymczasowe przystanki

Wydarzenia

Uwaga! Tymczasowe przystanki

11.07.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Jak już informowaliśmy na łamach naszego portalu, zmiana organizacji ruchu na modernizowanej ul. Kościuszki wywołała spore zamieszanie i spowodowała niemałe korki w mieście. Konsekwencją nowej organizacji jest zmiana tras komunikacji miejskiej i przeniesienie przystanków autobusowych.
Zgodnie z zapowiedziami, 7 lipca wykonawca przebudowy ul. Kościuszki – Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Maz. – wprowadził jeden kierunek ruchu (prawym pasem, w stronę Serocka) od ul. Warszawskiej do skrzyżowania z ul. Sowińskiego. Przeciwległy pas ruchu, w kierunku Warszawy, został zamknięty. Jednocześnie zamknięto zarówno wyjazd od ul. 3 Maja na tzw. malowane rondo, jak i wjazd w ul. 3 Maja od strony Sowińskiego. 
W dalszym ciągu zamknięty dla ruchu pozostał jeden pas jezdni ul. Kościuszki od Sowińskiego do budowanego wiaduktu, skrzyżowania z ul. KEN i al. Piłsudskiego. Ruch tranzytowy z Serocka kierowany jest objazdem przez Różan i Ostrów Mazowiecką, ruch lokalny w kierunku centrum objazdem od ul. Piłsudskiego do ul. Białostockiej.
Zmiana organizacji ruchu na ul. Kościuszki nie tylko spowodowała w mieście gigantyczne korki, ale wymusiła również zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, na liniach nr 2, 3, 4 i 5. Przystanek dla autobusów z ul. Sowińskiego (przy galerii) przeniesiono na ul. Pułtuską (przy bazie Meditrans). Tu uwaga także do kierowców, którzy zdają się nie zauważać przymocowanego do słupa znaku informującego, że w tym miejscu zatrzymują się autobusy.
Drugi tymczasowy przystanek znajduje się na ul. Daszyńskiego, w pobliżu pawilonu handlowego. Utrzymane w obu kierunkach zostały przystanki na ul. Sowińskiego vis a vis sklepu Sezam. Zlikwidowano natomiast przystanek na ul. Kościuszki przy parku miejskim, ale autobusy z Warszawy zatrzymują się w tym miejscu po drugiej stronie ulicy.
 

Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość