Uroczystości pogrzebowe śp. Jerzego Sasina

Wydarzenia

Uroczystości pogrzebowe śp. Jerzego Sasina

13.11.2020
autor:
Uroczystości pogrzebowe śp. Jerzego Sasina, wieloletniego nauczyciela i wicedyrektora Zespołu Szkół nr 3, odbędą się we wtorek 17 listopada. Dzień wcześniej, w poniedziałek nauczyciele ZS3 poprowadzą różaniec. Oba nabożeństwa będą transmitowane on-line.
 
Jerzy Sasin urodził się 23 lutego 1960 r. w Brzezinach, niedaleko Strykowa koło Łodzi. Ukończył technikum w Łowiczu, a potem studia wyższe. Tytuł magistra inżyniera uzyskał w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Z wyszkowskim szkolnictwem związane było całe Jego życie zawodowe. W 1986 r., po ukończeniu studiów oraz służbie wojskowej, rozpoczął pracę jako nauczyciel w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wyszkowie, głównie w klasach rolniczych. Na początku lat 90. zdobył kolejne specjalności, często odległe od dotychczasowych; zajął się np. informatyką, w której zdobył kolejne stopnie wtajemniczenia. Był ekspertem i egzaminatorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Jeszcze do niedawna pracował jako nauczyciel w ramach form kursowych i zaocznych CKU. Wcześniej służył wiedzą i doświadczeniem w innych wyszkowskich szkołach. Był zresztą aktywny również na forum pozaszkolnym.
W 2006 roku został powołany na stanowisko wicedyrektora Zespołu Szkół nr 3 w Wyszkowie, którą to funkcję pełnił do chwili obecnej.
Jak już informowaliśmy, Jerzy Sasin zmarł 10 listopada.
Uroczystości pogrzebowe
Wtorek 17 listopada o godz. 13 - Msza św. pogrzebowa w kaplicy św. Józefa przy cmenatrzu miejskim. Wcześniej, tj od godz. 12 - różaniec w intencji Zmarłego.
W czasie uroczystości pogrzebowych należy pamiętać o ograniczeniach epidemicznych, część uczestników będzie musiała przebywać na zewnątrz kaplicy.
Poniedziałek 16 listopada o godz. 17 - różaniec w intencji Zmarłego w koście św. Idziego w Wyszkowie, prowadzony przez nauczycieli Zespołu Szkół nr 3
Zarówno Msza pogrzebowa, jak i poniedziałkowy różaniec będą transmitowane on-line. Link na stronie internetowej szkoły www.zs3-wyszkow.pl.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość