Ukradzioną kartą płacili za alkohol i papierosy. Usłyszeli prawie 30 zarzutów

Wydarzenia

Ukradzioną kartą płacili za alkohol i papierosy. Usłyszeli prawie 30 zarzutów

23.03.2021
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Aż 27 i 28 zarzutów usłyszeli dwaj młodzi kuzyni, mieszkańcy gminy Wyszków zatrzymani za kradzieże z włamaniem oraz transakcje płatnicze cudzą kartą bankomatową. Kupowali głównie alkohol i papierosy.
 
Kilka tygodni temu dyżurny wyszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do samochodu na terenie Wyszkowa. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawcy ukradli z samochodu portfel z dokumentami, kartami płatniczymi oraz pieniędzmi. Złodzieje wielokrotnie zapłacili zbliżeniowo za zakupy ukradzioną kartą bankomatową, kupowali głównie alkohol i papierosy. Tym samym zgłaszający poniósł straty w wysokości ponad 2 tys. zł.
Wyszkowscy policjanci prześledzili płatności ukradzioną kartą, sprawdzając m.in. sklepowe monitoringi. Materiał dowodowy doprowadził ich do 21-letnich mężczyzn. Obaj kuzyni zostali zatrzymani w weekend na terenie wsi pod Wyszkowem.
Jak się okazało, to nie jedyne przestępstwa, w które w ostatnim czasie zmieszany był jeden z mężczyzn. Kryminalni w trakcie czynności dochodzeniowo-śledczych dodatkowo ustali, że jeden z 21-latków włamał się do sklepu na terenie Wyszkowa, skąd ukradł whisky wartości ponad 800 zł.
- Obaj mężczyźni po nocy spędzonej w policyjnym areszcie zostali doprowadzeniu do prokuratury, gdzie usłyszeli 27 i 28 zarzutów dotyczących m.in. kradzieży z włamaniem, w tym posługiwania się kartą płatniczą przełamując zabezpieczenia konta bankowego. Za popełnione przestępstwa kodeks karny przewiduje do 10 lat więzienia - informuje rzecznik wyszkowskiej policji kom. Damian Wroczyński.
Ponieważ jeden z nich dopuścił się przestępstw w warunkach recydywy, grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Mieszkańcy gminy Wyszków będą musieli również naprawić wyrządzone szkody.
Prokurator zastosował wobec obu podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania i kontaktu między sobą.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość