Szybki przelew międzynarodowy – najlepsze sposoby

Wydarzenia

Szybki przelew międzynarodowy – najlepsze sposoby

01.05.2018
autor: Red.
Decydując się na przelew międzynarodowy, musimy rozważyć najszybsze, najtańsze i bezpieczne sposoby na jego wykonanie. Usługa bankowa, firma pośrednicząca w przelewach internetowych a może przekaz pocztowy? Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być pośrednik, taki jak polski Easysend. Dlaczego jest to dobry wybór? O tym poniżej.

Przelew bankowy

Przez wiele lat bank był najczęściej wybieraną instytucją, wykonującą przelewy za granicę, głównie dlatego, że Polacy mieszkający na przykład na Wyspach nie mieli lub nie znali innych sposobów na takie transakcje. Przelewy za pośrednictwem banku dochodzą na konto adresata w 2 do 4 dni roboczych, co nie jest bardzo szybkim czasem realizacji. Dodatkowo nie jest to metoda tania: za przelew z Wielkiej Brytanii czy Irlandii trzeba zapłacić od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych. Koszty zależne są od opłat i prowizji danego banku, jak i przelewanej kwoty. Do całkowitych wydatków dochodzi jeszcze zamiana GBP lub EUR na polski złoty po zawyżonym bankowym kursie. Ku zadowoleniu wielu Polaków, pracujących za granicą, powstały firmy pośredniczące. Taką firmą jest Easysend, mająca w swojej ofercie szybkie, bezpieczne i przede wszystkim tanie przelewy międzynarodowe z Wielkiej Brytanii i Irlandii do Polski. Jakie?

Szybki przekaz pocztowy

Jest to bardzo opłacalna i praktyczna metoda dla tych, którzy czekają na pieniądze od kogoś, ale nie posiadają konta bankowego – mogą odebrać pieniądze tradycyjnie, w okienku w dowolnym Urzędzie Pocztowym. Przelewamy funty, a nasz odbiorca otrzymuje złotówki – nie musimy płacić dodatkowo za przewalutowanie. Przekaz pocztowy wyróżnia się sprawną i szybką transakcją. To, po jakim czasie będą u odbiorcy, zależy od daty wykonania przekazu. W Easysend, jeżeli pieniądze zostaną wysłane przed 14 czasu brytyjskiego – pieniądze są do odebrania w 10 minut w każdej placówce Poczty Polskiej. Po tej godzinie przelew dojdzie najpóźniej następnego dnia. Opłata za taki przelew jest stała, niezależnie od wysyłanej sumy i wynosi 3,90 GBP, czyli około 19 złotych. Pamiętaj o limicie dziennym przelewanej kwoty: wynosi ona 1500 funtów.

Przelewy ekspresowe

Błyskawiczne przelewy bezgotówkowe to kolejny świetny sposób dla śpieszących się. Jedynymi wymogami jest oczywiście posiadanie konta bankowego oraz konto na stronie https://www.easysend.pl. Firma zleca transakcję w bardzo szybkim czasie i przewalutowuje przelewaną kwotę w obcej walucie (GBP lub EUR) na złotówki po korzystnym kursie. W tej ofercie znajdziesz dwa warianty:

  • przelewy FAST – jeżeli przelejemy pieniądze w dniu roboczym do godziny 11 czasu brytyjskiego, to pieniądze będą na koncie adresata tego samego dnia. Dodatkowo: pierwszy i co dziesiąty przelew FAST jest darmowy, koszt pozostałych to około 10-12 złotych;
  • przelewy SuperFAST – jeśli pieniądze zostaną przesłane w dniu roboczym w godzinach 7-14 czasu brytyjskiego – odbiorca otrzyma go po 10 minutach od momentu przekazania. Cena tego przelewu jest nieco wyższa niż w przypadku FAST, bo wynosi około 20zł. W zamian jednak mamy możliwość wykonania porównywalnie taniego i dochodzącego w kilka minut przekazu.

Firmy pośredniczące to doskonała alternatywa dla banków. Oferują niedrogie, bezpieczne i szybkie przekazy pieniężne. To nie tylko świetny sposób dla liczących każdą minutę, ale i dla zapominalskich – jeżeli zapomnimy o zapłaceniu rachunku w kraju ojczystym, z pomocą przychodzą przelewy ekspresowe. W dodatku nie musimy martwić się o nic – firma taka jak Easysend zadba o każdy etap realizacyjny transakcji, w trosce o naszą wygodę.

Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość