Szokująca nieodpowiedzialność!

Wydarzenia

Szokująca nieodpowiedzialność!

27.07.2021
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Policjanci zatrzymali do kontroli samochód, którym podróżowali rodzice z trójką dzieci. Za kierownicą pijany ojciec, obok jeszcze bardziej pijana matka... poszukiwana listem gończym! 
 
W weekend dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca renaulta, który jedzie trasą S8 w kierunku Warszawy, może być nietrzeźwy. Kwadrans później w Niegowie policjantki ruchu drogowego zauważyły opisywaną osobówkę i natychmiast zatrzymały do kontroli drogowej. 
Autem podróżowali rodzice z trójką dzieci. Najstarsze miało 8 lat, a najmłodsze niecałe 4 miesiące. W trakcie rozmowy z 40-letnim kierowcą policjantki wyczuły alkohol. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny ponad promil alkoholu. Alkohol czuć było również od siedzącej na fotelu pasażera matki dzieci. Kobieta miała w organizmie 1,5 promila. 
Jakby tego było mało, po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 26-latka poszukiwana jest listem gończym. Mieszkanka powiatu wołomińskiego została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu, skąd została przewieziona do zakładu karnego w celu odbycia zasądzonej kary - pół roku więzienia. 
O zaistniałej sytuacji policjanci od razu poinformowali Sąd Rejonowy w Wyszkowie. Decyzją sędziego trójka dzieci trafiła pod opiekę babci. Dokumentacja ze zdarzenia trafi do sądu rodzinnego właściwego dla miejsca zamieszkania małoletnich, zostanie powiadomiony również tamtejszy Ośrodek Pomocy Społecznej. 
Zgodnie z art. 160 par. 2 kodeksu karnego rodzicom, którzy narażają dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz o losie mieszkańców powiatu wołomińskiego zdecyduje sąd. 
40-letni ojciec musi się również liczyć z odpowiedzialnością za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 2 lat więzienia, minimum 3-letni zakaz kierowania pojazdami oraz surową karę finansową.  
- Osobie, która powiadomiła policjantów o swoich podejrzeniach, serdecznie dziękujemy! - podkreśla rzecznik wyszkowskiej policji kom. Damian Wroczyński. Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy z nas może przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie mniej wypadków. Zdecydowana reakcja i uniemożliwienie kierowania pojazdem przez osobę nietrzeźwą może przecież zapobiec tragedii.
SPECTRUM kopia
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość