Szło się rewelacyjnie (foto)

Wydarzenia

Szło się rewelacyjnie (foto)

10.05.2017
autor: Elżbieta Szczuka
We wtorek 9 maja wyszkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zorganizował I Wyszkowski Marsz Seniorów Nordic Walking. Wzięło w nim udział ponad 20 seniorów, przeszli ok. 11 km, od Tumaka przez Fidest do Wyszkowa. Wszyscy wrócili zadowoleni i jakby zdrowsi. 
Dzień był chłodny, ale słoneczny, czyli świetny do marszu. Oczy koiła świeża, majowa zieleń. Do Tumanka seniorzy dojechali autobusem. Trasę przemarszu przygotował i uczestników poprowadził Jerzy Sitek z Leśnej Szkoły. Pierwszy dłuższy przystanek mieli w Fideście, u rzeźbiarza Leona Gruzda. Jak wszyscy zgodnie przyznali, jest to jedno z piękniejszych miejsc w gminie Wyszków. Podziwiali prace artysty i wyrażali zdziwienie, że żadna z jego kamiennych bądź drewnianych rzeźb nie stoi w Wyszkowie – a jest z czego wybierać.
Drugi dłuższy przystanek zaplanowali na leśnym parkingu w Fideście. Tu na ognisku upiekli kiełbaski, były wspólne śpiewy. Każdy z uczestników otrzymał okolicznościowy znaczek i certyfikat. 
- Bardzo pozytywne wrażania. Pogoda była przecudna. Szło się rewelacyjnie. Humor dopisywał, wszyscy byli zadowoleni – podsumowuje ten marsz prezes WUTW Danuta Lisiecka.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość