Szlachetna Paczka szuka darczyńców dla rodzin z naszego terenu

Wydarzenia

Szlachetna Paczka szuka darczyńców dla rodzin z naszego terenu

08.12.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Trwa przedświąteczna akcja Szlachetnej Paczki. Na wsparcie czekają jeszcze trzy rodziny z powiatu wyszkowskiego. Aby zostać darczyńcą i przygotować paczkę, wystarczy wybrać rodzinę i wspólnie ze znajomymi czy przyjaciółmi spełnić nie tylko konkretne potrzeby, ale i marzenia osób potrzebujących, o które często wstydzą się prosić.
 
Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Tylko w zeszłym roku w jej działania włączyło się ponad 620 tys. osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej ponad 14,5 tys. rodzin w potrzebie przekroczyła 45 mln zł.
Wciąż można przygotować paczki dla trzech rodzin z powiatu wyszkowskiego. Pani Danuta potrzebuje przede wszystkim opału, żywności i środków czystości. Po odliczeniu wszystkich rachunków i opłat za leczenie z emerytury pozostaje niewiele. Najbliżsi, którzy są dla pani Danuty największą radością, pomagają, jak mogą, ale ich możliwości finansowe też są ograniczone.
Pan Mateusz marzy przede wszystkim o nowej pralce. Przydałaby się też żywność i środki czystości. Postępujące choroby sprawiły, że pan Mateusz musiał nie tylko zrezygnować z pracy zawodowej. Schorzenia utrudniają mu poruszanie się i codzienne życie. Wraz z partnerką utrzymują się z jego renty i jej niewielkiej pensji.
Z kolei pani Magdalena opiekuję się czwórką dzieci. Najmłodsza córeczka jest niepełnosprawna, jej leczenie pochłania bardzo duże pieniądze. Mąż pani Magdy po poważnym wypadku wrócił niedawno do pracy, ale wciąż nie może już wykonywać cięższych czynności. Kluczowe potrzeby rodziny to: szafka na ubrania, żywność i laptop.
Jeśli ktoś chciałby wesprzeć rodziny z naszego terenu, może wejść na stronę a na www.szlachetnapaczka.pl i zakładce „Wybieram rodzinę” wybrać Powiat Wyszkowski.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość