Świętojańską 135 km/h

Wydarzenia

Świętojańską 135 km/h

18.06.2021
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
W ostatnich dniach dwóch kierowców straciło prawa jazdy za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Jeden pędził ul. Świętojańską z prędkością 135 km/h. Drugi chciał być sprytny i, widząc radiowóz, jechał z przepisową prędkością, ale gdy go minął, znacznie przyspieszył. Nie spodziewał się, że jego prędkość jest w dalszym ciągu mierzona.
 
Kierowca volkswagena został zatrzymany w Prabutach (gmina Długosiodło). Kiedy 64-letni mieszkaniec Ostrołęki jechał w stronę policjantów wyszkowskiej drogówki, jego prędkość była przepisowa. Ale gdy minął radiowóz, wcisnął pedał gazu, przyspieszając do ponad 100 km/h, co w terenie zabudowanym wiąże się już z utratą uprawnień do kierowania. Szybko został zatrzymany i nie krył zdziwienia takim obrotem sprawy.
Brakiem wyobraźni wykazał się również 64-letni kierowca z Warszawy, który ul. Świętojańską w Wyszkowie jechał mercedesem z prędkością 135 km/h.
Obaj kierowcy stracili prawa jazdy na 3 miesiące, zostali ukarani wysokimi mandatami, a do ich kont mundurowi dopisali po 10 punktów karnych.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Samotnie wychowuje wnuki. Świąteczne paczki przekazali policjanci

Samotnie wychowuje wnuki. Świąteczne paczki przekazali policjanci

Policjanci z posterunku w Długosiodle po raz drugi w tym roku włączyli się w akcję Świąteczna Paczka i ufundowali prezenty dla potrzebującej rodziny z gminy Długosiodło. Tym razem paczki trafiły do kobiety, która samotnie wychowuje czworo wnucząt, co ogromnie wzruszyło funkcjonariuszy. Mamy nadzieję, że podczas tegorocznego Bożego Narodzenia na twarzy rodziny zagości uśmiech.
zobacz więcej
Skuteczność hipoterapii w leczeniu wybranych schorzeń i zaburzeń występujących u dzieci

Skuteczność hipoterapii w leczeniu wybranych schorzeń i zaburzeń występujących u dzieci

W artykule autorstwa Darii Sawaryn, który ukazał się w czasopiśmie „Nowa Pediatria” w lutym 2010 roku, można znaleźć dane na temat skuteczności hipoterapii w przypadku porażenia mózgowego. Jak podkreśla sama autorka, porażenie mózgowe stało się przedmiotem wielu badań, których celem jest znalezienie odpowiedniego tryby terapii, która charakteryzowałaby się najwyższą skutecznością.
zobacz więcej
Zima. Kierowcy, noga z gazu! (foto)

Zima. Kierowcy, noga z gazu! (foto)

Sobotnia śnieżyca znacznie pogorszyła warunki na drogach. Trasę S-8 na terenie powiatu ostrowskiego na kilka godzin zatarasowały ciężarówki. Sporo kłopotów na drogach naszego powiatu kierowcy mieli już w piątek. 
zobacz więcej
Szpital zaleca ograniczenie odwiedzin

Szpital zaleca ograniczenie odwiedzin

Czy w związku wystąpieniem koronawirusa w Polsce powinniśmy stosować dodatkowe środki ostrożności? Niektóre szkoły odwołują wycieczki, inne podchodzą z większym spokojem. Uczniowie zużywają kilka razy więcej mydła niż do tej pory.
Wyszkowski szpital zaleca ograniczenie odwiedzin na wszystkich oddziałach.
zobacz więcej