Sprawdź, czy mieszkasz na terenie, który chce ożywić gmina

Wydarzenia

Sprawdź, czy mieszkasz na terenie, który chce ożywić gmina

16.09.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Jeszcze tylko do poniedziałku 19 września w urzędzie miejskim można składać uwagi w kwestii obszaru Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Wyszków na lata 2016 - 2023. Według autorów projektu takim obszarem może być m.in. teren między rzeką, ul. 3 Maja, Serocką, linią kolejową, ul. 11 Listopada, Kościuszki, Białostocką i Łączną oraz dworzec PKP/PKS i część dzielnicy przemysłowej.
O programie, którego projekt współtworzy Dolnośląskie Centrum Rozwoju Lokalnego,  pisaliśmy już na łamach Nowego Wyszkowiaka miesiąc temu. Zdaniem autorów opracowania za pierwszy teren podlegający rewitalizacji można uznać obszar miasta wyznaczony rzeką, ulicami Szlachecką, 3 Maja, Szpitalną, Serocką, linią kolejową, na północ od stadionu, ulicami 11 Listopada, Kościuszki, Białostocką i Łączną. W mieście to także obszary: między linią kolejową, ulicami Prostą, Matejki i Dworcową (a więc z dworcem PKP/PKS) oraz między ulicami Pułtuską i Włościańską, granicą miasta, ul. Leśną i bocznicą kolejową (część dzielnicy przemysłowej). Obszary rewitalizacji to także miejscowości Lucynów i Tumanek.
W obszarze rewitalizacji na czerwono świecą się wskaźniki dotyczące bezrobocia, korzystania z pomocy społecznej, przestępczości, niebieskich kart oraz korzystania z pomocy społecznej z uwagi na alkoholizm i narkomanię, sprawdzianu szóstoklasistów, liczby organizacji pozarządowych, frekwencji w wyborach parlamentarnych, przedsiębiorczości, chodników i oświetlenia.
Na stronie internetowej urzędu miejskiego http://wyszkow.pl/index.php?cmd=komunikaty&opt=pokaz&id=995 można zapoznać się z diagnozą gminy Wyszków, na podstawie której wyznaczono obszary zdegradowane i rewitalizacji. Na uwagi i opinie (wyrażone na załączonym formularzu) urzędnicy czekają do 19 września, do godz. 16.00. Można je przesyłać elektronicznie na adres pozyskiwaniefunduszy@wyszkow.pl w temacie wpisując „LPR” lub składać osobiście w pokoju 104. – Bardzo zachęcamy mieszkańców do zapoznawania się z materiałem i aktywności – podkreśla kierownik referatu pozyskania środków zewnętrznych Żaneta Kozak.
Po ustaleniu obszaru mieszkańcy będą mogli zgłaszać pomysły i zadania, ale tylko w ramach rewitalizacji danego terenu. Unia Europejska dofinansowuje m.in. rynki, skwery, renowacje i adaptacje istniejącej zabudowy na cele społeczne, edukacyjne, rekreacyjne oraz gospodarcze, a także drogi lokalne.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość