Skandal obyczajowy na wielką skalę

Wydarzenia

Skandal obyczajowy na wielką skalę

05.03.2020
autor: Sylwia Bardyszewska
Krzysztof S. złożył rezygnację z mandatu radnego miejskiego po skandalu obyczajowym, którego stał się bohaterem w środę 4 marca. Wieczorem i w nocy Zbigniew Stonoga zamieścił w Internecie materiały, w których wyszkowska młodzież zarzuca radnemu wysyłanie obscenicznych wiadomości, a nawet składanie propozycji seksualnych.
 
Z młodzieżą Zbigniew Stonoga spotkał się w środę 4 marca: „Z uwagi na lawinę waszych maili z Wyszkowa i przesłanych mi ohydnych zdjęć polityka PIS jeszcze dziś będę u Was z kamerą. Wszystkie osoby poniżej 15. roku życia niech będą z rodzicami” - zapraszał na swoim profilu fejsbukowym. Po tym spotkaniu powstał film, w którym młodzież ujawnia swoją korespondencję z radnym z roku 2017 i 2018.
Szokujących, obrzydliwych zdjęć i tekstów z korespondencji, która pojawiła się w Internecie, publikować nie będziemy. Nie chcemy przyczyniać się do rozpowszechniania tak niemoralnych, obleśnych treści.
Czy doszło do przestępstwa, biorąc pod uwagę wiek chłopców, ustalą organy ścigania. Ani przed publikacją materiału przez Zbigniewa Stonogę, ani po nikt nie zgłosił się na policję, żaden rodzic, czy chłopak.
Ta jednak prowadzi własne działania, by dotrzeć do poszkodowanych. Zgromadzony materiał trafił już do prokuratury. W czwartek około południa rozpoczęły się już przesłuchiwania świadków.
Bez wątpienia mamy jednak do czynienia ze skandalem obyczajowym na wielką skalę. Młodzi chłopcy ujawnili nie tylko obsceniczne treści, które wymieniali z 60-latkiem, ale też nagrania z zakrapianych alkoholem imprez w jego domu.
„Po tym, jak dostaliśmy od niego wielokrotne zaproszenie na… bez szczegółów. Zapraszał nas w zasadzie na seks, co było przykryte po prostu zwykłym spotkaniem. Ale pod koniec spotkania dowiedzieliśmy się, co planuje, to już wszystko było pewne. Spotkanie było oczywiście zakrapiane alkoholem, który zaoferował nam pan Krzysztof.
Z. Stonoga: Dochodziło do naruszeń nietykalności cielesnej?
- Tak. Na przykład jednego kolegę złapał za udo, drugiemu wysłał oczko. Takie małe intrygi. W finale zapytał mnie wprost, czy chciałbym uprawiać z nim seks. Oczywiście wszystko miało być potajemnie, nikomu miałem nic nie mówić.”
„Igor: Piliśmy alkohol, śmiesznie było dosyć. Nie zdarzyło nam się, żeby taka osoba proponowała nam coś takiego. Ale finalnie, pod koniec całej imprezy zaproponował mi seks.
Z. Stonoga: Mając 16 lat poszedłeś do starego chłopa, 50 lat, z chłopcami, to chyba wiedzieliście, po co tam idziecie?
Igor: Nie.
Z. Stonoga: Wódkę pić?
Igor: Tak.
Z. Stonoga: Co byś mu powiedział, gdyby tu teraz stał?
Igor: Po tym wszystkim, czego się dowiedziałem, swoich przeżyciach, naplułbym mu w twarz. To przekracza wszelkie granice przyzwoitości, to jest obrzydliwe”.
„Z. Stonoga: Wysłał ci fiutka z jakimś dopiskiem, że?
Tomek: Coś tam napisał.
Z. Stonoga: Napisał: „Pokaż swojego, bo niewiele widać". Tomuś, ty u niego byłeś.
Tomek: Można powiedzieć, że byłem.
Z. Stonoga: Ile masz lat dzisiaj?
Tomek: 17.
Z. Stonoga: A ile miałeś wtedy?
Tomek: 15.
 
Krzyczę: Nie!
Sam Krzysztof S. odmawia komentarza. W rozmowie z Nowym Wyszkowiakiem powiedział jedynie: 
- Nie poczuwam się do winy. Prowokacja była umówiona od dawien dawna. Włamanie na komputer…
NW: - To nie jest pana korespondencja?
Krzysztof S: - Jak się wszystko z komputera wyciągnie...
NW: - Czyli jednak to była pana korespondencja, tylko ktoś ją ujawnił.
Krzysztof S: - Na policji będę wyjaśniał.
NW: - Będzie pan składał zawiadomienie, że ktoś się panu włamał do komputera?
Krzysztof S: - Już wczoraj złożyłem.
Krzysztof S. złożył już rezygnację z mandatu radnego. Zanim jednak to zrobił, przewodnicząca rady miejskiej Elżbieta Piórkowska zapowiedziała, że zwoła sesję nadzwyczajną, by odwołać radnego z funkcji wiceprzewodniczącego rady. - Absolutnie nie może być zgody na takie zachowanie. Jako matka, pedagog, przedstawicielka mieszkańców krzyczę: Nie! - powiedziała w rozmowie z NW.
Krzysztof S. od czwartku 5 marca nie jest też już członkiem Prawa i Sprawiedliwości - partii, do której należał wiele lat. Szef struktur powiatowych Waldemar Sobczak przyznał, że po rozmowie z samym zainteresowanym, członkowie PiS podjęli decyzję o skierowaniu wniosku do zarządu okręgowego, który podjął decyzję o wykluczeniu Krzysztofa S.
Oświadczenie wydała również Gmina Wyszków. Czytamy w nim, że na podstawie informacji powziętych z portalu społecznościowego „Burmistrz Wyszkowa w dn. 5.03.2020 r. skierował zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Prokuratury Rejonowej w Wyszkowie.
Jednocześnie radni KW Wspólnoty Samorządowej Wyszków oraz KW Razem dla Ziemi Wyszkowskiej złożyli wniosek formalny o zmianę porządku obrad sesji Rady Miejskiej w Wyszkowie zwołanej w trybie art. 20 ust. 3 ustawy o samorządzie gminnym na dzień 9.03.2020 r. i umieszczenie w nim punktów dotyczących odwołania radnego z funkcji Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Wyszkowie.
Dla mieszkańców, którzy w związku z zaistniałą sytuacją mogli zostać poszkodowani, zapewniona będzie pomoc i wsparcie psychologiczne. W szkołach Gminy Wyszków i Powiatu Wyszkowskiego będą prowadzone zajęcia edukacyjne w zakresie bezpieczeństwa w sieci.

PiS oświadcza
W czwartek po południu otrzymaliśmy również oświadczenie, podpisane przez Eugeniusza Zarembę (za Zarząd Komitetu PiS Gminy Wyszków) oraz Waldemara Sobczaka (za Zarząd Powiatowy PiS Powiatu Wyszkowskiego) następującej treści:
Prawo i Sprawiedliwość w Wyszkowie oświadcza, że na nasz wniosek, Zarząd Okręgowy PiS Nr 18 Okręg Siedlce w dniu 5 marca 2020 r. podjął decyzję o wykluczeniu Krzysztofa Sobieskiego ze struktur PiS Gminy Wyszków. Powodem wykluczenia Krzysztofa Sobieskiego z członkostwa w PiS są informacje dotyczące kwestii obyczajowych. 
Ponadto Krzysztof Sobieski złożył z dniem 5 marca 2020r. oświadczenie o zrzeczeniu się z mandatu radnego Rady Miejskiej w Wyszkowie.
 

Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość