Seniorzy wspaniale bawili się na balu królewskim (FOTO)

Wydarzenia

Seniorzy wspaniale bawili się na balu królewskim (FOTO)

24.01.2023
autor: Sylwia Bardyszewska
Sami królowie i same królowe bawili się na balu karnawałowym, na który już po raz piętnasty zaprosili Burmistrz Wyszkowa, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej i kierownik Domu Dziennego Pobytu „Senior”. Za każdym razem zmienia się motyw przewodni - w tym roku był to Królewski Bal Seniorów. Nic więc dziwnego, że pojawiły się na nim same koronowane głowy.
 
Bal był królewski nie tylko z nazwy i z uwagi na przebrania. Odbył się w sobotę 21 stycznia - w Dniu Babci i tuż przed Dniem Dziadka. A jak powszechnie wiadomo, fotele babć i dziadków to dla wnuków prawdziwe trony. Wspaniałe życzenia seniorom złożyły niezwykle urocze małe wyszkowianki Ania Kostrubiec i Alicja Grzymała.
Niezapomnianej zabawy seniorom życzyła przewodnicząca rady miejskiej Elżbieta Piórkowska: - Jesteśmy tu razem, radośni, mamy wspaniałe wnuki. Życzę, byście państwo umieli doceniać te powody do radości, a mamy ich moc. Mamy wokół siebie cudownych ludzi.
Radosnych, pogodnych, ale przede wszystkim bezpiecznych dni życzyły seniorom mł. asp. Wioleta Szymanik i asp. Edyta Prus z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. Dziękując za dotychczasową współpracę, zostawiły uczestnikom balu Karty Bezpiecznego Seniora.
Do życzeń przyłączyły się kierownik DDP „Senior” Dorota Wojtkowska i zastępczyni dyrektora OPS Katarzyna Kacpura. - Dziękuję państwu za to, że jesteście tacy, jacy jesteście - do seniorów zwróciła się pani Kasia. 
Do tańca grał zespół „Weselna harmonia” braci Zacharskich, a na parkiecie sami królowie i królowe. A spośród nich trzeba było wybrać Królową Balu - została nią Jadwiga Jadkowska i Króla Balu - Tadeusz Gałązka. Był też konkurs na najciekawszy kostium. Wśród pań zwyciężyła Ewa Zdziarstek, wśród panów - Ryszard Ickiewicz.
Organizatorzy przeprowadzili też konkurs ze znajomości najdawniejszej historii Polski. Bezkonkurencyjny, zdobywając 100% punktów, był Roman Szymanik.
W międzyczasie odbyła się też zabawa fantowa, w której - z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka - wszystkie losy były wygrane.
Muzyczną niespodzianką wieczoru był koncert artystów Mazowieckiego Wędrownego Teatru Muzycznego. Utwory ze znanych musicali i operetek zaśpiewali Maggie Tunkiewicz-Zakrzewska (sopran) i Wojciech Bardowski (baryton).
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
#sadziMY: leśnicy będą rozdawać sadzonki drzew

#sadziMY: leśnicy będą rozdawać sadzonki drzew

W czwartek i piątek, 29 i 30 września, w Nadleśnictwie Wyszków będzie można bezpłatnie odbierać sadzonki drzew. Nadleśnictwo włącza się tym samym w ogólnopolską akcję #sadziMY.
zobacz więcej
100 lat Niepodległej w pieśniach i piosenkach (foto)

100 lat Niepodległej w pieśniach i piosenkach (foto)

9 listopada 2018 r. o godz. 11.11 w całej Polsce w szkołach i przedszkolach zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. Tak było też w I Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida. Wspólne wykonanie czterech zwrotek hymnu w obecności sztandaru szkoły rozpoczęło uroczystą akademię, która przypomniała burzliwe 100 lat niepodległości poprzez śpiew. – Dziś chcemy, żeby te pieśni były ciągle żywe w naszych sercach i pamięci. Z tego powodu pragniemy świętować rocznicę niepodległości właśnie w ten sposób – poprzez śpiew. Chcemy, aby nasze wspólne śpiewanie dziś, tutaj, na tej sali, było hołdem, jaki złożymy tym, którzy w wielkim trudzie wywalczyli nam wymarzoną niepodległość – podkreślili uczniowie.
zobacz więcej
Wystarczy chwila, by stracić rower

Wystarczy chwila, by stracić rower

67-letnia wyszkowianka „na chwilę” zostawiła niezapięty rower przed jednym ze sklepów, a gdy wyszła, już go nie było. Policjanci apelują: zabezpieczajmy jednoślady, nie ułatwiajmy złodziejom zadania.
zobacz więcej
Bartek w potrzebie. Liczymy na was

Bartek w potrzebie. Liczymy na was

- do udziału w pikniku charytatywnym organizowanym z myślą o Bartku Przychodzkim zachęcają aktorzy znani m.in. z serialu „Ranczo” Arkadiusz Nader i Piotr Pręgowski. Przypominamy, że wydarzenie odbędzie się w niedzielę 18 lipca. Początek o godz. 13.
zobacz więcej