Roztopy!

Wydarzenia

Roztopy!

22.02.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
W ostatnich dniach pogoda nie jest dla nas łaskawa. Deszcz leje, a po śniegu nie ma już właściwie śladu. Początek tygodnia był wyjątkowo pracowity dla strażaków i wyjątkowo trudny dla osób mieszkających przy drogach gruntowych. W błocie grzęzną auta i nogi. – Muszę zostawiać samochód spory kawałek wcześniej – skarży się jedna z naszych czytelniczek.
Więcej wyjazdów straż pożarna państwowa i ochotnicza zanotowała już w sobotę. Do poniedziałku było ich blisko 20, we wtorek – 9. To głównie zabezpieczanie posesji przed roztapiającym się śniegiem i intensywnymi opadami deszczu, wypompowywanie wody z piwnic i mieszkań, udrażnianie przepustów drogowych.
- Dziś jest już spokojnie – w środę 22 lutego usłyszeliśmy w wyszkowskiej komendzie PSP. – Woda trochę opadła, zaczyna wsiąkać w glebę. Śnieg się roztopił, więc z tej strony nie ma już zagrożenia.
Niestety, z ulgą nie mogą odetchnąć mieszkańcy dojeżdżający do domów drogami gruntowymi. Nic dziwnego, skoro niektórzy auta muszą zostawiać spory kawałek przed domami. – Samochód ugrzązłby w tym błocie – skarży się mieszkanka os. Zakręzie. Jak widać na zdjęciu, powody do obaw są uzasadnione.
W środę 22 lutego w teren wyjechały ekipy naprawiające drogi gruntowe. Choć śnieg się rozpuścił, ziemia wciąż jest zmarznięta. Dlatego wiele dróg po prostu stoi w wodzie, sytuację utrudnia ulewny deszcz. Urzędnicy miejscy byli w 29 miejscach, najgorsza sytuacja jest na ul. Przemysłowej (została naprawiona od razu) i ul. Makowej (tu ekipy mają pojawić się w czwartek 23 lutego). Nie wszyscy mieszkańcy mogą jednak liczyć na tak szybką reakcję. – Liczymy, że sytuację uda się poprawić w ciągu kilku dni – mówi naczelnik miejskiego wydziału gospodarki komunalnej Michał Szewczyk.
Mieszkańcom ul. Zakręzie przypomina, że w ciągu minionego roku sami wnioskowali o wysypanie żwiru. Dodatkowo droga została zepsuta podczas wycinki drzew i rozbiórki ogrodzenia. – Ale oczywiście to naprawimy – dodaje.
Na brak pracy nie narzekają również służby usuwające dziury w jezdniach asfaltowych. Ze względu na duże różnice temperatur, wyrw w jezdniach jest sporo. Drogi naprawiane są systematycznie mieszanką bitumiczną na gorąco. Prace prowadzone były m.in. na zniszczonej ul. Matejki. Doraźne, bo z gruntowną naprawą firma czeka na lepsze warunki atmosferyczne. Przypomnijmy, że ul. Matejki naprawić ma firma, która budowała ul. Kościuszki. Ponieważ tamtędy przebiegał objazd drogi krajowej, ulicę gminną dość poważnie uszkodziły tiry.

ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość