Rowerem na Jasną Górę (FOTO)

Wydarzenia

Rowerem na Jasną Górę (FOTO)

09.08.2021
autor: Parafia św. Wojciecha
Do licznych pielgrzymek zmierzających w sierpniu na Jasną Górę w poniedziałek 9 sierpnia dołączyła wyszkowska rowerowa pielgrzymka.
 
Rower to coraz popularniejszy sposób pielgrzymowania, a wyruszająca z kościoła św. Wojciecha Wyszkowska Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Chętnych nie brakowało również w tym roku. Wiele osób już nie wyobraża sobie lata bez rowerowej pielgrzymki na Jasną Górę, ale sporą grupę wśród tegorocznych pielgrzymów stanowią nowicjusze. Łączy ich miłość do Matki Bożej, zamiłowanie do dwóch kółek i nadzieja na duchowe przeżycie, ale też sprawne pokonanie trudów pielgrzymowania, z którymi niewątpliwie przyjdzie się im zmagać.
Pielgrzymi do przejechania mają ponad 350 km, przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej klękną 13 sierpnia. Tego samego dnia na Jasną Górę wejdzie również Piesza Pielgrzymka Łomżyńska, z którą wędrują wyszkowianie.
Wszystkich, którzy pozostali w domach, gorąco zachęcamy do przyłączenia się do pielgrzymkowej grupy białej. Spotykamy się w kościele codziennie o godz. 21 na Apelu Jasnogórskim.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość