Rok pełen sukcesów (foto)

Wydarzenia

Rok pełen sukcesów (foto)

22.06.2019
autor: Elżbieta Borzymek
Tradycyjnie już podsumowaniem rocznej działalności koła plastycznego w WOK Hutnik jest wystawa najlepszych prac. W tym roku podczas wernisażu 18 czerwca dyplomy miało odebrać 124 uczniów koła, niestety, nie wszyscy mogli przyjść. Szczególne wyróżnienie, nagrodę ufundowaną przez Burmistrza Wyszkowa, otrzymała Karolina Wielgolaska której prace zdobyły najwyższe nagrody. W ogóle ten rok obfitował w sukcesy pracowitych i utalentowanych plastycznie młodych wyszkowian.
 
Nagrodę ufundowaną przez Grzegorza Nowosielskiego Karolinie Wielgolaskiej, który zdobyła nagrody Premiera Mateusza Morawickiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wręczyli naczelnik wydziału promocji urzędu miejskiego Edyta Wittich oraz dyrektor Hutnika Mariusz Kowalski. W ubiegłym roku praca Karoliny została wysłana na międzynarodowy konkurs do Szwajcarii.
Uczniowie dyplomy odebrali z rąk swoich instruktorek plastyki Joanny Krajewskiej i Ireny Filipowicz. Zapraszamy w przyszłym roku – zwróciły się do wypełniających hol młodych plastyków, wielu, szczególnie najmłodszym, towarzyszyli rodzice.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Finanse publiczne – co warto o nich wiedzieć?

Finanse publiczne – co warto o nich wiedzieć?

Wiedza na temat finansów publicznych jest kluczowa dla zrozumienia sposobu działania polskiej gospodarki. Pochodzenie środków finasowych zasilających budżet państa czy też zjawisko inflacji to elementy, których świadomość jest istotna i zarazem niewystarczająca do zrozumienia otaczającej nas rzeczywistości. Dlatego też w niniejszym artykule przyjrzymy się kluczowym zaganieniom związanym z finansami publicznymi i przybliżymy ich prawne uzasadnienie.
zobacz więcej
W Szkole Podstawowej nr 4 pierwszy dzwonek zabrzmiał 40 lat temu (FOTO)

W Szkole Podstawowej nr 4 pierwszy dzwonek zabrzmiał 40 lat temu (FOTO)

Pełne wzruszeń było tegoroczne gminne rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. Odbyło się 4 września w Szkole Podstawowej nr 4 im. Obrońców Westerplatte, która świętowała też swoje 40. urodziny.
zobacz więcej
Prace Marcina Dembowskiego robią wrażenie (FOTO)

Prace Marcina Dembowskiego robią wrażenie (FOTO)

Przez cały wrzesień w galerii Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” można podziwiać oryginalne obrazy Marcina Dembowskiego. Ten utalentowany wyszkowianin sztuką i malarstwem zajmuje się od lat 90., początek jego artystycznej drodze dały street art (sztuka ulicy) i graffiti.
zobacz więcej
Czy na inflacji można zarabiać? Korzyści płynące z inflacji

Czy na inflacji można zarabiać? Korzyści płynące z inflacji

Inflacja często postrzegana jest jako czynnik, który negatywnie wpływa na gospodarkę. Mimo że na wielu rzeczach odbija się źle, ma też swoje jasne strony. Nawet w przeciwnościach losu można odnaleźć świetne okazje, które pomagają niektórym osiągać korzyści. Sprawdź, czy na inflacji można realnie zarabiać.
zobacz więcej