Ranking „Perspektyw”: wyszkowskie szkoły ze złotą i srebrną tarczą

Wydarzenia

Ranking „Perspektyw”: wyszkowskie szkoły ze złotą i srebrną tarczą

12.01.2022
autor: Sylwia Bardyszewska
Wyszkowskie I Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida oraz technikum Zespołu Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego znów na liście najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce. Gratulujemy!
Miesięcznik „Perspektywy” już po raz 24. przygotował ogólnopolski ranking liceów i techników. Brano pod uwagę sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych. W przypadku liceów uwzględniono też osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych, a w przypadku techników - wyniki egzaminów zawodowych.
W ogólnopolskim rankingu liceów wyszkowski „Norwid” znalazł się na 311. miejscu (w 2021 r. miejsce 319.) i po raz kolejny może cieszyć się ze srebrnej tarczy. W rankingu mazowieckim szkoła jest na 73. pozycji. „Już po raz czwarty zajmujemy 1. miejsce wśród liceów z terenu Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie” - podkreśla szkoła. - „Cieszymy się i gratulujemy wszystkim wyróżnionym szkołom!”
868. miejsce zajmuje liceum ZS3, które otrzymało brązową tarczę (w rankingu wojewódzkim - 177. miejsce).
Bardzo duży sukces „Kochanowski” odniósł w rankingu techników, w którym zajął 76. miejsce i może poszczycić się złotą tarczą. Szkoła odnotowała duży awans w porównaniu z rokiem poprzednim, kiedy zajęła 114 miejsce. Na Mazowszu technikum ZS3 zajmuje 16. miejsce.
W rankingu wojewódzkim 98. miejsce ma technikum Zespół Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie, a 134. - technikum CEZiU „Kopernik”.
Najlepszym liceum w Polsce po raz kolejny zostało XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie, najlepszym technikum - Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość