Przyznano nagrody „Za Czyn” 2016 (foto)

Wydarzenia

Przyznano nagrody „Za Czyn” 2016 (foto)

06.02.2017
autor: Elżbieta Szczuka
Społeczne Stowarzyszenie Oświatowe „Szkoła z Tradycjami” z Jackowa Górnego, firma Bossberry Piotra Sępkowskiego ze wsi Suski Stare, Zespół Pieśni i Tańca „Oberek” z Wyszkowa i kolarz Łukasz Góralewski zostali laureatami Nagrody Starosty Powiatu Wyszkowskiego „Za Czyn”. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło podczas uroczystości 6 lutego w WOK „Hutnik”.
Nagroda to równowartość 1000 euro. Wpłynęło 20 wniosków, w tym 5 na jedną kandydatkę. Kapituła plebiscytu (Adam Mróz – wicestarosta, przewodniczący kapituły, Maria Gajewska – sekretarz, Paweł Deluga, Franciszek J. Bieganowski, Paweł Trzciński, Piotr Nida) wybrała w tym roku laureatów w czterech kategoriach.
W dziedzinie „Pomoc społeczna” zgłoszono: Monikę Elimer (za organizację wyjątkowych festynów dla dzieci w Gaju), Urszulę Mikołajczyk (za działalność na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną) oraz Społeczne Stowarzyszenie Oświatowe „Szkoła z Tradycjami” z Jackowa Górnego (za działalność charytatywną na rzecz integracji środowiska lokalnego).
W dziedzinie „Innowacja jako element rozwoju gospodarczego powiatu” zgłoszono: firmę Bossberry Piotra Sępkowskiego (za stworzenie i prowadzenie unikatowej uprawy borówki amerykańskiej) oraz Urząd Miejski w Wyszkowie (za organizację I Targów Budowlanych w Wyszkowie). 
W dziedzinie „Kultura” zgłoszono: Andrzeja Rębowskiego (za konsekwentne i skuteczne działania w sferze kultury i sportu), Zespół Pieśni i Tańca „Oberek” (za działania kulturalne oraz przybliżanie osobom młodym tradycyjnych obrzędów ludowych regionu Puszczy Białej i okolic), Mieczysława Joniuka (za działania w zakresie aktywności społecznej oraz twórczości kulturalnej), Jacka Szymanika (za organizowanie niepowtarzalnych rajdów rowerowych oraz stworzenie aktywnej strony internetowej Wyszków Moje Miasto), Fundację „Wyszkowski Teatr Tańca” (za wyjątkowe widowiska taneczne w Wyszkowie oraz sukcesy w licznych turniejach tanecznych na parkietach scen polskich).
W dziedzinie „Kultura fizyczna i sport” zgłoszono: Łukasza Góralewskiego (za wyjątkowe osiągnięcia i sukcesy w kolarstwie), Kacpra Terlikowskiego (za osiągnięcia, sukcesy i czołowe miejsca w sporcie motorowym w 2016 r.), UKS „Loczki” (za osiągnięcia i zwycięstwa w żeńskiej piłce nożnej, sukcesy ligowe i turniejowe), UKS „Jedynka” z Wyszkowa (za organizację zajęć sportowych dla dzieci ze szkół podstawowych w dyscyplinie piłka nożna, a także indywidualne i zespołowe sukcesy uczniów z UKS Jedynka).
Komendant powiatowy policji insp. Michał Toporkiewicz podsumował Konkurs na najpopularniejszego dzielnicowego roku 2016. Wygrała go mł. aspirant Edyta Prus z rejonu nr 4 – w nagrodę od starosty otrzymała rower.
W części artystycznej z przebojami musicalowymi i operetkowymi wystąpili warszawscy artyści: Sylwia Knap, Krzysztof Gwiazda i Piotr Rafałko, akompaniowała im Monika Polaczek-Przestrzelska.
 
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość