Wydarzenia

1 / 4

Przebiegali przez drogę ekspresową. Oboje ponieśli śmierć na miejscu (FOTO)

10.01.2022
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Wyszkowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności potrącenia dwojga pieszych. Do tragicznego wypadku drogowego doszło na drodze ekspresowej S8 na wysokości Ślubowa. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że piesi wtargnęli wprost pod osobowego renaulta. Oboje ponieśli śmierć na miejscu. 
Do tragicznego wypadku doszło w piątek 7 stycznia po południu na odcinku drogi ekspresowej Wyszków-Warszawa, na wysokości Ślubowa. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu pod nadzorem prokuratora wynika, że 37-letnia kobieta i również 37-letni mężczyzna (mieszkańcy powiatu wyszkowskiego i węgrowskiego), przebiegając z prawej na lewą stroną drogi S8, wtargnęli wprost renaulta. 31-letni kierowca nie zdołał wyhamować auta ani ominąć pieszych. W wyniku poniesionych obrażeń piesi ponieśli śmierć na miejscu. Kierowca został przewieziony do szpitala. Był trzeźwy.
- Policjanci wyjaśnią również, dlaczego mężczyzna i kobieta przebywali w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz poruszania się pieszych. 37-latkowkie nie posiadali także elementów odblaskowych - informuje rzecznik wyszkowskiej policji kom. Damian Wroczyński. - Na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h.
Na polecenie prokuratora ciała tragicznie zmarłych osób zostały zabezpieczone celem wykonania sekcji zwłok, a auto na czas postępowania trafiło na policyjny parking.
Sprawa ma jeszcze jeden wątek, bo przy 37-letniej mieszkance powiatu węgrowskiego znaleziono dokumenty innej osoby. Policja wyjaśnia, w jaki kobieta weszła w posiadanie dokumentu tożsamości utraconego przez również 37-latkę z Wyszkowa.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość