Pożegnanie z gimnazjum (foto)

Wydarzenia

Pożegnanie z gimnazjum (foto)

25.06.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
To było wyjątkowe zakończenie roku szkolnego w Gimnazjum nr 2, które we wrześniu rozpocznie naukę ponownie jako Szkoła Podstawowa nr 4 (z dwoma rocznikami wygaszanego gimnazjum).
Na uroczystości zwanej Neptunami z gimnazjum pożegnali się trzecioklasiści: - Każdy zdaje sobie sprawę z wyjątkowości tego dnia. To uroczystość pełna wzruszeń i wspomnień. Nic nie wymaże z pamięci spędzonych tu dni – zapewnili absolwenci.
Dyr. Agnieszka Deptuła pochwaliła dobry wynik szkoły (średnią prawie 4), która ma 102 prymusów. - Dziś po raz ostatni odegracie rolę uczniów Gimnazjum nr 2 – zwróciła się do absolwentów. - Właśnie kończy się piękny spektakl, który trwał 3 lata. Byliście bardzo ważną częścią społeczności szkolnej. Dziękuję za wszystko, czego się przy was nauczyłam. Dziękuję nauczycielom i wychowawcom, że potrafiliście odnaleźć w uczniach to, co najlepsze. 
Ze szkołą pożegnali się nie tylko trzecioklasiści, ale też sześć nauczycielek, dla których w wyniku reformy oświaty zabrakło pracy. - To ważny moment dla mnie i kilku moich koleżanek, które odchodzą z pracy… nie z własnej woli – zauważyła Iwona Obrostek, przez 22 lata pełniła funkcję zastępczyni dyrektora szkoły. - Nie tylko wy jesteście dziś absolwentami. My także nimi jesteśmy. W tej szkole uczyłam się 27 lat. Kończę pracę z poczuciem dobrze wypełnionego obowiązku. Ta szkoła była moim drugim domem, a wy jesteście moją rodziną. Jeśli w czymś komuś uchybiłyśmy, to przepraszamy. Za kiepskie chwile, że nie zawsze przekładałam lekcje. Proszę, byście nie zapominali, do jakiej szkoły chodziliście i że jej patron zobowiązuje. Nie bójcie się iść pod prąd. Można wiele stracić, np. pracę, ale zyskuje się szacunek. To nasza wskazówka dla was na prawie dorosłe życie.
Iwona Obrostek przypomniała, że po wakacjach działalność wznowi Szkoła Podstawowa nr 4. - Żebyście dbali o tę szkołę, bo czeka ją trudny czas – zwróciła się do rodziców.
- Chylę czoło przede wszystkim przed uczniami, jesteście wspaniałymi młodymi ludźmi. Nie żegnam koleżanek i kolegów, tylko przyjaciół. Jestem wdzięczna, że po 27 latach pracy w tej szkole mam ich tak wielu – zakończyła swoje wystąpienie, przyjęte brawami na stojąco,
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość