Powiatowe kolędowanie (foto)

Wydarzenia

Powiatowe kolędowanie (foto)

22.01.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Już po raz dwudziesty uczniowie z całego powiatu spotkali się na Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Triumfowali uczniowie z Zabrodzia, Somianki i Wyszkowa.
Na widowni WOK Hutnik we wtorek 22 stycznia zasiedli samorządowcy z całego powiatu, księża i siostry zakonne. Jubileuszowy przegląd otworzyli starosta Jerzy Żukowski i ks. dziekan Zdzisław Golan.
- Chyba żaden z narodów nie może pochwalić się takim bogactwem kolęd, jak naród polski. Są częścią naszej historii – podkreślił pan starosta.
- Niech to dzisiejsze kolędowanie będzie oddaniem czci Nowonarodzonemu. Bo nie byłoby tego kolędowania, gdyby nie było Bożego Narodzenia. Niech zatem Jezus w tym naszym wspólnym kolędowaniu będzie uwielbiony - dodał ksiądz dziekan.
Gwiazdami powiatowego kolędowania byli laureaci gminnych przeglądów, a niełatwego zadnia oceny występów podjęło się jury w składzie: Józef Bieganowski, Katarzyna Jermacz, Anna Gołębiewska, Danuta Deptuła i ks. Dariusz Jankiewicz. Niełatwego, bo poziom był bardzo wysoki i bardzo wyrównany. Jurorzy mieli nie lada dylematy, co podkreślali, ogłaszając werdykt, przyznając wyróżnienia i miejsca ex aequo. 
W kategorii klas 0 – III zwyciężyła Maja Pajorek z ZS-P w Zabrodziu („Okno w chmurze”). II miejsce zajął zespół SP w Rząśniku: Maria Łada, Zuzanna Prus, Tobiasz Baranowski, Natasza Turek i Kacper Kopka („Jadą jadą kolędnicy”), III - Gabriela Gołębiewska z SP2 w Wyszkowie („Od serca do ucha”).
Gminę Brańszczyk reprezentował Wojciech Stoszewski z SP w Turzynie („Kołysanka dla dzieciątka”), Długosiodło - Zofia Brejnak, Gabriela Gołębiewska, Zuzanna Kustra i Lena Nasiadko z tamtejszej podstawówki („Gore gwiazda”), Somianka - Julia Wykowska z SP w Somiance („Tylko jedna jest taka noc”).
W kategorii klas IV - VI jurorzy nie byli w stanie zdecydować, kto najbardziej zasłużył na wygraną. Dlatego przyznali dwa I miejsca: Martynie Redlickiej z ZS-P („Sianko na stół”) i zespołowi z SP w Jackowie Górnym (gm. Somianka): Michalinie Kuchcie, Annie Skurze, Alicji Świercz i Janowi Kalinowskiemu („Cudowna nocy”). III miejsce zajęły uczennice SP1 w Wyszkowie: Amelia Andrzejewska, Karolina Zyśk i Weronika Zaleska („Oto o północy”).
Gminę Brańszczyk reprezentowała Anna Marchewka z tamtejszej podstawówki („Pastorałka od serca do ucha”), gminę Rząśnik - Julia Wróbel z SP w Starym Lubielu (gm. Rząśnik), gminę Długosiodło: Maciej Długołęcki, Aleksandra Icińska, Paulina Karpińska, Karolina Karpińska i Dominika Kobiałka z SP w Długosiodle („My też pastuszkowie”).
Nie mniejsza konkurencja była w kategorii klas VII – VIII i gimnazjalnych. Zwyciężyły uczennice SP5 w Wyszkowie: Weronika Undziakiewicz, Maja Dąbrowska, Wiktoria Szczerba i Zuzanna Perzyna („Gdy się Chrystus rodzi”). Z nagrodą za II miejsce do domu wrócił reprezentujący gminę Rząśnik Kajetan Karłowicz z SP w Porządziu („Kołysanka Józefa”), za III - Katarzyna Majewska, Joanna Oniszk, Inga Pawłowska i Gabriela Szabłowska z SP w Somiance („Jak w Betlejem”).
Jurorzy wyróżnienie postanowili przyznać uczniom z Brańszczyka: Mai Balickiej, Zuzannie Ginko, Dominikowi Laskowskiemu i Roksanie Sówce („Pierwsza gwiazda”).
Gminę Zabrodzie reprezentował duet Ewa Świerzak i Oliwia Pękul („Kołysanka dla Jezusa”), gminę Długosiodło: Dobrosława Kwiatkowska, Julia Ignatowicz, Zuzanna Mróz, Maja Błaszczyk i Julia Puścian z SP w Blochach („Kto wie, czy za rogiem”).
Z wielką przyjemnością słuchało się najstarszych uczestników przeglądu, uczniów szkół średnich. I miejsce zajęli reprezentanci I Liceum Ogólnokształcącego: wokalistka Anita Wyrzykowska i akompaniujący jej na fortepianie Kamil Rosłoniec („Mario, czy Ty wiesz”), II - zespół wokalno - instrumentalny z Zespołu Szkół nr 3: Julia Iwańska, Klaudia Owsianko, Aleksandra Zawadzka, Piotr Kuchta i Piotr Nowak ("Noel"), III - Kamila Soliwoda z CEZiK Kopernik („Sianko na stół”). Jury wyróżniło również duet z Zespołu Szkół nr 1: wokalistkę Ewę Antoniak i akompaniującego jej na gitarze Jakuba Księżaka („Kiedy nam do siebie bliżej”).
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość