Policyjny pościg na nastoletnim kierowcą

Wydarzenia

Policyjny pościg na nastoletnim kierowcą

22.02.2021
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Kierowca daewoo uciekał przez policją ulicami Skuszewa. Gdy auto utknęło w zaspie, kierowca na piechotę rzucił się do ucieczki. Po tym, jak wpadł w ręce policjantów, okazało się, że ma… 15 lat.
 
Pod koniec tygodnia wyszkowscy policjanci otrzymali informację o kierowcy daewoo, który po Skuszewie jeździ brawurowo i stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Opisany przez zgłaszającego samochód policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zauważyli na ul. Skrajnej. Kierowca ignorował wyraźne sygnały do zatrzymania się, nie zastosował się do wydanego przez mundurowych polecenia i cały czas przyśpieszał. Prowadzony ulicami Skuszewa pościg zakończył się na ul. Przejazdowej, gdzie samochód utknął w zaspie śniegu. Kierowca pospiesznie wysiadł z samochodu i próbował uciec pieszo. Natychmiast został jednak zatrzymany przez prowadzących pościg policjantów.
Brawurowym kierowcą okazał się 15-latek bez wymaganych uprawnień do kierowania. Nieletni mieszkaniec gminy Wyszków odpowie przed sądem dla nieletnich.
- Przypominamy, że kierowca, który świadomie zmusi policję do pościgu i, chcąc uciec, nie zatrzyma się do kontroli drogowej, popełnia przestępstwo - dodaje rzecznik wyszkowskiej policji kom. Damian Wroczyński. - Sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat. W przypadku nastolatków sąd orzeka na podstawie Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość