Policja przerwała spacer pijanych nastolatków

Wydarzenia

Policja przerwała spacer pijanych nastolatków

17.08.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Troje nietrzeźwych nastolatków policjanci ruchu drogowego spotkali w nocy z piątku na sobotę na drodze w Starym Bosewie, poza terenem zabudowanym. Mieli bełkotliwą mowę, szli chwiejnym krokiem, bez elementów odblaskowych.
 
W trakcie legitymowania okazało się, że nietrzeźwi piesi są w wieku 15-17 lat. Rekordzista miał w organizmie ponad 1,5 promila. Policjanci przekazali chłopaków rodzicom. - Teraz policyjni specjaliści z zakresu demoralizacji nieletnich sprawdzą sytuację rodzinną oraz czy nastolatkowie nie nadużywają alkoholu - dodaje rzecznik wyszkowskiej policji kom. Damian Wroczyński.
Przypomina, że piesi poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym mają obowiązek używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.
W nocy pieszy ma szansę zauważyć reflektory auta nawet z odległości kilku kilometrów. Natomiast, jeżeli pieszy ma na sobie ciemne ubrania i nie posiada na sobie żadnych elementów odblaskowych, to kierujący pojazdem ma szansę zauważyć go dopiero z około 20 metrów przed maską swojego samochodu. Wówczas bezpieczne ominięcie lub zatrzymanie pojazdu jest już niemożliwe. Jeśli pieszy posiada odblaski, zauważenie go w światłach samochodu jest możliwe już z odległości 130-150 metrów.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość